AKP iftarına iki ülke davetli değil

AKP iftarına iki ülke davetli değil
AKP iftarına iki ülke davetli değil

Erdoğan ilk iftarı buluşmasını, Olimpiyatlara katılacak sporvcularla yaptı.

AK Parti, Türkiye'deki yabancı ülkelerin büyükelçilerine verdiği geleneksel iftar yemeğine geçmiş yıllarda İsrail'e uyguladığı boykota bu yıl Suriye'yi de dahil etti.

 Hazırlıklarını AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik’in yürüttüğü iftara İsrail ve Suriye Büyükelçiliği’nden kimse çağrılmadı.

2012 Londra Olimpiyatları’na gidecek sporculara Dolmabahçe Sarayı’nda verdiği iftar yemeğinin ardından ikinci iftarda Ankara ’daki tüm ülke büyükelçileriyle bir araya gelecek olan Başbakan Erdoğan ’ın yemekte bir konuşma yapması bekleniyor. Başbakan Erdoğan AK Parti Genel Merkezi’ndeki iftarda büyükelçilere kriz sürecine ilişkin bilgi verecek.

ÇAĞRI’DAN MİNİ KONSER
Geçen yıl Mercan Dede’nin dinleti verdiği iftarın bu yıl dünyaca ünlü konukları olacak. İftarda Dünya Kuran Okuma Yarışmaları’nda birincilikleri olan Mısırlı Hafız Dr. Ahmet Naina, Kuran okuyacak. İftarın başka bir konuğu ise dünyaca ünlü Le Trio Joubran grubu. Halen Fransa’da yaşayan Filistinli ud virtiözü Samir, Adnan ve Wissam kardeşlerden oluşan grup, Filistin’de işgalin sona ermesini isteyen açıklamalarıyla tanınıyor. İftarda dünyaca ünlü klarnet sanatçısı Serkan Çağrı da mini bir konser verecek.