AKP ile MHP arasında 'sıcak' temas

AKP ile MHP arasında 'sıcak' temas
AKP ile MHP arasında 'sıcak' temas
Meclis Başkanlığı seçimi sonrasında Ak Parti ile MHP arasındaki gergin atmosfer yerini yumuşak havaya bıraktı. Bir bakanın MHP'ye 'iletişim kanallarını açık tutalım' mesajı ilettiği belirtiliyor.

RADİKAL - TBMM Başkanlığı seçiminde yaşanan gelişmeleri fırsat olarak gören AKP , MHP ile koalisyonun kapısını aralamak için bir bakanı görevlendirdi. Milliyet gazetesinden Önder Yılmaz'ın haberine göre, söz konusu bakan Bahçeli’nin kurmaylarına, olası bir koalisyon için ortak hareket etmek üzere harekete geçilmesinin, iletişim kanallarının açılmasının iyi olacağı mesajını verdi. Kurmaylar verilen mesajı Genel Başkan Devlet Bahçeli ’ye aktardı.

BAHÇELİ BEKLEME YANLISI

Cumhurbaşkanı’nın hükümeti kurma görevini önümüzdeki hafta verebileceğini belirten Bahçeli ise görevi ilk alacak olan Davutoğlu’nun partileri dolaşacağını anımsatarak acele etmeye gerek olmadığını, en doğru hareketin görevlendirme sonrasındaki görüşmeyi beklemek olacağını kaydetti. Böylece Bahçeli resmi görüşmeler başlamadan doğru bulmadığı gayri resmi temasa izin vermedi. Yapılacak ilk görüşmede Bahçeli, Davutoğlu’nu kaç kişi ile gelirse, o kadar kişiden oluşan bir heyetle karşılayacak ve ilk görüşme eşit sayı ile yapılacak.