AKP ile MHP arasında 'sıcak' temas

AKP ile MHP arasında 'sıcak' temas
AKP ile MHP arasında 'sıcak' temas
Meclis Başkanlığı seçimi sonrasında Ak Parti ile MHP arasındaki gergin atmosfer yerini yumuşak havaya bıraktı. Bir bakanın MHP'ye 'iletişim kanallarını açık tutalım' mesajı ilettiği belirtiliyor.

RADİKAL - TBMM Başkanlığı seçiminde yaşanan gelişmeleri fırsat olarak gören AKP , MHP ile koalisyonun kapısını aralamak için bir bakanı görevlendirdi. Milliyet gazetesinden Önder Yılmaz'ın haberine göre, söz konusu bakan Bahçeli’nin kurmaylarına, olası bir koalisyon için ortak hareket etmek üzere harekete geçilmesinin, iletişim kanallarının açılmasının iyi olacağı mesajını verdi. Kurmaylar verilen mesajı Genel Başkan Devlet Bahçeli ’ye aktardı.

BAHÇELİ BEKLEME YANLISI

Cumhurbaşkanı’nın hükümeti kurma görevini önümüzdeki hafta verebileceğini belirten Bahçeli ise görevi ilk alacak olan Davutoğlu’nun partileri dolaşacağını anımsatarak acele etmeye gerek olmadığını, en doğru hareketin görevlendirme sonrasındaki görüşmeyi beklemek olacağını kaydetti. Böylece Bahçeli resmi görüşmeler başlamadan doğru bulmadığı gayri resmi temasa izin vermedi. Yapılacak ilk görüşmede Bahçeli, Davutoğlu’nu kaç kişi ile gelirse, o kadar kişiden oluşan bir heyetle karşılayacak ve ilk görüşme eşit sayı ile yapılacak. 


  http://www.radikal.com.tr/139086213908623

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bahçeli Koalisyon.......Balçovalı - user928332

  Hesap sormazsam NAMERDİM diyordun, sayın Bahçeli bekliyoruz . Biz seçmenler de senden hesap sorarız.

  ÜLEN ZATEN O KANAL HİÇ KAPANMADI Kİ... - ARAGORA

  İkiniz de sağ partisiniz...Koalisyon yapacaksınız işte..Bırakın bu dümenleri..Halk bunları yemiyor...Yapacaksanız biran önce yapın..Zaten çok sürmeyecek ayrılacaksınız..Ondan sonra gene bir erken seçim olacak..AKP bütün güzel yaptığı şeyleri silmeden bırakmaz bu işleri...Artık ok yaydan çıktı..Birileri fena yakalandı..Maçı uzatmak bitişi durdurmaz...Hep beraber güme gideceğiz..o kadar...Bu ülkenin kaderinde yaramaz adamlar var..İşe yarayanlar zaten başka dünyalarda..Bir gittiler pir gittiler...Buraya safralar kaldı...Onların da en iyileri bunlar..Bozdur bozdur harca...

  ayni hamurdan - user383887

  AKP ? MHP koalisyonu en uygunu. MHP, TBMM başkanlığını AKP ye bayram hediyesi verdi. AKP de MHP yi koalisyon ortağı alarak karşılığını vermelidir. MHP nin kırmızı çizgilerimi var? HADİ CANIM SENDE. MHP kırmızı çizgileri çoktan YEŞİLE döndü.