AKP Kadın Kolları Diyarbakırlı kadınlarla buluştu

AKP Kadın Kolları Diyarbakırlı kadınlarla buluştu
AKP Kadın Kolları Diyarbakırlı kadınlarla buluştu
AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Güldal Akşit, "Çocuğu dağa çıkmış teröre bulaşmış kişilerin de, çocukları açısından biz o anneleri kıymetli tutuyoruz, baş tacı yapıyoruz" dedi.

DİYARBAKIR – Güldal Akşit başkanlığında, aralarında Ağrı Milletvekili Fatma Salman Kotan, Kahramanmaraş Milletvekili Sevde Bayazıt Kaçar ve Sivas Milletvekili Nursuna Memecan'ın da bulunduğu 24 kadın milletvekili ve Kadın Kolları Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyeleri çeşitli temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır'a geldi. Heyet ilk olarak Bağlar ilçesindeki Bağlar Kaymakamlığı Kadın Destek Merkezi'ni ziyaret ederek, merkezdeki kurslarda eğitim alan kadınlarla görüştü.

Merkez müdürü Elif Bal'dan kurslarla ilgili bilgi alan Akşit ve milletvekilleri kurslarda eğitim alan kadınların hazırladığı el emeği göz nuru ürünleri inceledi.

Kadın Destek Merkezi'nde 7 ayda bin 145 kadının eğitim gördüğü bilgisini alan Akşit, merkez yöneticilerini, öğretmenlerini ve kursa katılan kadınları kutladı.

Merkezden çıkışta heyet adına açıklama yapan Akşit, “Biz Birlikte Türkiye 'yiz” sloganıyla yola çıkan AK Partili kadınlar olarak Diyarbakır'a geldiklerini belirterek, “Amacımız Diyarbakırlılarla bu mübarek ramazan gününde kucaklaşmak, onlarla sohbet etmek, onları dinlemek ve sorunlarını paylaşmaktır” diye konuştu.

Akşit, kentte ilk olarak özellikle göçle kente gelen kadınlara destek olmak, meslek edindirmek amacıyla açılmış olan merkezi ziyaret ettiklerini ve kadına bir şeyler öğretildiğinde karşılığının misli misli geri alındığının örneklerini burada gördüklerini ifade ederek, “Kadınlar çok güzel çalışmalar yapmış. Kadınlar açılan kurslar ile hem meslek ediniyor hem el becerisi kazanıyor hem de ev ve dolayısıyla ülke ekonomisine katkı sağlıyor. Merkez yöneticilerini ve öğretmenlerini tebrik ediyor, kadınları da canı gönülden kutluyorum. 'İşte Türk kadını böyle olmalı' diyorum. Verileni alıp en iyi şekilde değerlendiren. Bu bölge bizim. Varsa sorunları da bizim. 'Sorun yok' demiyoruz. Çözmek de bizim boynumuzun borcu. Biz bu amaçla buradayız, elimizden gelen desteği vermek ve sorunları paylaşmak için” dedi.

“GÖNÜL İSTER Kİ BÖLÜNMELER OLMASIN”
Akşit, bir gazetecinin, “Batıda şehit anneleri ile görüşmüşsünüzdür. Güneydoğu'da çocuğu dağda olan annelere bir çağrınız var mı?” sorusuna, AK Parti olarak Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi'nde 'anneler ağlamasın' diye bir bölümün yer aldığını anımsatarak, “Çocuğu dağa çıkmış teröre bulaşmış kişilerin de çocukları açısından biz o anneleri kıymetli tutuyoruz baş tacı yapıyoruz. Hepsi bizim anamız hepsi bizim evladımız. Ama gönül ister ki bu tür bölünmeler olmasın. Biz terörü o boyutu ile olsun, etnik köken boyutu ile olsun her tür ayrılığa karşıyız. Tam tersine bu farklılıkları çok renklilik ve ülkemizin zenginliği kabul ediyoruz. Biz Birlikte Türkiye'yiz, biriz, beraberiz ve birlikte Türkiye'yiz diyoruz” yanıtı verdi.

Geziye ilk olarak Diyarbakır'dan başlanmasının hatırlatması üzerine de Akşit, “Diyarbakır da illerimizden birisi. Tabii ki önemli bir bölge ve bölgede önemli bir il. Biraz farklılığı olsun. Gönlümüzden böyle geçti. Önce Diyarbakır'dan başlayalım, ramazanı burada hayırlayalım, onlarla birlikte iftar açalım, kardeşliğimizi duygularımızı paylaşalım dedik” diye konuştu. (aa)