AKP milletvekili Hüseyin Kocabıyık: HDP ye oy veren şerefsizler...

AKP milletvekili Hüseyin Kocabıyık: HDP ye oy veren şerefsizler...
AKP milletvekili Hüseyin Kocabıyık: HDP ye oy veren şerefsizler...
AKP İzmir milletvekili Hüseyin Kocabıyık, twitter hesabından "Şehitlerimizin vebali HDP ye oy veren şerefsizlerin üzerindedir. Allah onların belasını versin" yazdı. Bu sözler sosyal medyada büyük tepki yaratmasına rağmen, Kocabıyık geri adım atmadığı gibi sözlerini daha da sertleştirdi.

RADİKAL - AKP İzmir milletvekili Hüseyin Kocabıyık, dün gece twitter hesabı üzerinden HDP’ye oy veren seçmenlere ağır hakaretler ederek tepki gösterdi.

Kendisine ait Twitter hesabından "Şehitlerimizin vebali HDP ye oy veren şerefsizlerin üzerindedir. Allah onların belasını versin" yazan Kocabıyık'a özellikle HDP seçmeni olan kullanıcılar büyük tepki gösterdi.

Ancak tepkilere aldırış etmeyen hatta daha sert yanıtlar vermeye devam eden Kocabıyık, bir süre sonra da "Yalıda oturan ellerinde viski kadehleriyle  Türkiye 'yi karıştıran ve HDP ye oy veren şerefsizlere Şerefsiz diyemeyecek miyiz?" diye yazdı.

7 Haziran'da AKP'den milletvekili seçilen Kocabıyık, daha önce de twitter üzerinden gazeteci Hasan Cemal için "darbeci Kürtçü pislik" ifadesini kullanmıştı.

Milletvekili seçilmeden önce Yeni Asır gazetesinde yazılar yazan Kocabıyık, geçen ocak ayında yazdığı bir yazıda kullandığı "Cumhurbaşkanı rüşvet aldı diyen puşt oğlu puşttur" sözleriyle dikkat çekmişti.