AKP milletvekili Hüseyin Kocabıyık: HDP ye oy veren şerefsizler...

AKP milletvekili Hüseyin Kocabıyık: HDP ye oy veren şerefsizler...
AKP milletvekili Hüseyin Kocabıyık: HDP ye oy veren şerefsizler...
AKP İzmir milletvekili Hüseyin Kocabıyık, twitter hesabından "Şehitlerimizin vebali HDP ye oy veren şerefsizlerin üzerindedir. Allah onların belasını versin" yazdı. Bu sözler sosyal medyada büyük tepki yaratmasına rağmen, Kocabıyık geri adım atmadığı gibi sözlerini daha da sertleştirdi.

RADİKAL - AKP İzmir milletvekili Hüseyin Kocabıyık, dün gece twitter hesabı üzerinden HDP’ye oy veren seçmenlere ağır hakaretler ederek tepki gösterdi.

Kendisine ait Twitter hesabından "Şehitlerimizin vebali HDP ye oy veren şerefsizlerin üzerindedir. Allah onların belasını versin" yazan Kocabıyık'a özellikle HDP seçmeni olan kullanıcılar büyük tepki gösterdi.

Ancak tepkilere aldırış etmeyen hatta daha sert yanıtlar vermeye devam eden Kocabıyık, bir süre sonra da "Yalıda oturan ellerinde viski kadehleriyle  Türkiye 'yi karıştıran ve HDP ye oy veren şerefsizlere Şerefsiz diyemeyecek miyiz?" diye yazdı.

7 Haziran'da AKP'den milletvekili seçilen Kocabıyık, daha önce de twitter üzerinden gazeteci Hasan Cemal için "darbeci Kürtçü pislik" ifadesini kullanmıştı.

Milletvekili seçilmeden önce Yeni Asır gazetesinde yazılar yazan Kocabıyık, geçen ocak ayında yazdığı bir yazıda kullandığı "Cumhurbaşkanı rüşvet aldı diyen puşt oğlu puşttur" sözleriyle dikkat çekmişti.

 


  http://www.radikal.com.tr/141623914162395

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  medeniyet ve nezaket - user860975

  yazdigi kelimeler , sozde milletin hizmetkari olmasi gereken ve sozde 6 milyon kisinin oy verdigi bir partiye ve halka hakarettir. yaziklar olsun.

  yazıklar olsun - aykuld1

  yazıklar olsun kendini ve ağzından çıkanı bilmeyen cahil ve kör insana

  YAPILAN BEDDUA VE KÜFRÜN YERİNE, SİZE DUA İLE CEVAP VERİYORUM - user1071219

  Bahsettiğiniz partiye oy vermemiş olmama rağmen, uzunca bir süre sonra siyasi ve tek liderlik hırsı uğruna bu sıcak çatışma ortamını tekrar başlatanlara da, içlerinde biraz Allah korkusu varsa biraz vicdan, biraz sağlıklı düşünce nasip etsin. Neden ekonomisi gelişmiş bu ülkede hep beraber full demokrasi ve medeni bir ortamda kardeşçe yaşamayalım.

  izmir milletvekili şimdi çok mutludur. - hamzaakyol

  kulağının milyonlarca kez çınlamasını isteyen birisinin seçmene küfretmekten daha doğal bir hakkı olabilir mi? herkes seçmene küfredip, kulağının milyonlarca kez çınlamasını isteyebilir. bu demokratik bir haktır ve milletvekili de bu hakkını kullanmış.

  verdim ulan - user759121

  HDP kadar taş düşsün başınıza siyaset yapın silahı bırakın diyordunuz siyasette önünüze geçince onlar ,ne yapacağınızı söyleyeceğinizi bilmez bi hale geldiniz .Bi oturup aynaya baksan bu iğrenç laflarını başkasını söylemeye utanırsın