AKP saat 24.00'e kadar başvuruları kabul edecek

AKP İstanbul İl Başkanı Müezzinoğlu, aday adaylığı başvurularının bugün saat 24.00'e kadar yapılabileceğini söyledi.

AKP İstanbul İl Başkanı Mehmet Müezzinoğlu, İstanbul'da büyükşehir ve ilçe belediye başkanlığı için aday adaylığı başvurularının bugün saat 24.00'e kadar yapılabileceğini belirterek, "Önümüzdeki salı günü, aday adaylarını, sayısı ve isimleriyle birlikte açıklayacağız" dedi.
Müezzinoğlu, Okmeydanı'ndaki AKP İstanbul İl Başkanlığı'nda, belediye başkanlığı aday adaylığı sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için şu ana kadar beş kişinin kamuoyu önünde aday adaylığı başvurusunda bulunduğunu hatırlatan Müezzinoğlu, "Önümüzdeki salı günü, aday adaylarını, sayısı ve isimleriyle birlikte açıklayacağız" diye konuştu.
Gelecek hafta cuma günü beldelerin, cumartesi-pazar günü de ilçelerin teşkilat eğilim yoklamasını tamamlayacaklarını dile getiren Müezzinoğlu, daha sonra isimlere yönelik kamuoyu yoklamalarına başlayacaklarını bildirdi. Müezzinoğlu, İstanbul İl Başkanlığı'nın, en geç bu ay sonuna kadar tüm çalışmalarını bitirerek genel merkeze ileteceğini kaydetti.
Tüm ilçeler ve büyükşehirlerle ilgili 3 ismi; birinci, ikinci ve üçüncü öncelikli olarak gerekçesiyle birlikte hazırlayıp AKP üçüncü öncelikli olarak gerekçesiyle birlikte hazırlayıp AKP Genel Merkezi'ne sunacaklarını da anlatan Müezzinoğlu, buna kamuoyu yoklamalarının da ilave edileceğini vurguladı.

GÜRTUNA'NIN ADAYLIĞI

'İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna'nın AKParti'den aday adayı olup olmayacağına' ilişkin bir soru üzerine Müezzinoğlu, 'bu sorunun muhatabının kendisi olmadığını' söyledi. Müezzinoğlu, Gürtuna'nın randevu talebi olup olmadığı yolundaki soruyu ise "Böyle bir talepte bulunulmadı" diye yanıtladı. Müezzinoğlu "Gürtuna ile bugün bir temasınız oldu mu" sorusuna ise "No comment" karşılığını verdi. Müezzinoğlu, başvuruların ne zaman sona ereceğinin' sorulması üzerine de, "Başvurular bugün saat 24.00'e kadar yapılabilir. Burası bir devlet dairesi değil" dedi. "Gürtuna'yı saat 24.00'e kadar bekleyecek misiniz" sorusunu da
Müezzinoğlu, "Müracaat etmek isteyen herkesi bekliyoruz" diye yanıtladı.

GÜRTUNA'NIN VEKİLİ DE ADAY

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ümit Özerol, büyükşehir belediye başkanlığına aday adayı olmak için AKP İstanbul İl Başkanlığı'na başvuruda bulundu.