AKP toplanmak istemiyor

AKP, CHP'nin TCK için Meclis'i olağanüstü toplama önerisini reddetti, ancak TCK için ne gerekiyorsa 'en kısa zamanda yapılacağını' söyledi.

ANKARA - AKP, CHP'nin TCK için Meclis'i olağanüstü toplama önerisini reddetti, ancak TCK için ne gerekiyorsa 'en kısa zamanda yapılacağını' söyledi. AKP Genel Merkezi'nde basın toplantısı yapan AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, CHP'nin TBMM'yi olağanüstü toplantıya çağıran teklifini hayretle karşıladıklarını ifade etti.
CHP'nin, daha önce AKP'den gelen olağanüstü toplanma önerisine itiraz ettiğini anımsatan Fırat, "CHP'nin bu tavrını nasıl tefsir edeceğimizi, size ve Türk halkına bırakıyorum. TCK'nın ne zaman Genel Kurul'a getirileceği, AKP Grubu'na ait bir konudur." dedi.
Fırat, TCK'nın içinde yer alan maddelerin belli olduğunu belirterek, "O yasanın içinde olmayan bir madde varmış gibi Türkiye'yi dışarıya jurnallemenin kimseye faydası yok" derken, Türkiye'yi kimin jurnallediği sorusuna yanıt vermekten kaçındı. Fırat, TCK'nın 1 Ekim öncesi çıkmasının mümkün olduğunu, ancak diğer yasalarla birlikte çıkarılmasındaki görüşlerini koruduklarını belirterek, bu nedenle bunun zor olacağını vurguladı.