AKP üç ilde yok

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), AKP'nin Batman'dan sonra Gümüşhane Merkez, Tekke ve Arzular beldeleri, Mardin Merkez, Kabala, Ortaköy ve Yalım beldeleri, Trabzon'un Beşikdüzü ve Manisa'nın Alaşehir ilçelerinde seçime katılamayacağı yönünde kararlar aldı.

ANKARA - Yüksek Seçim Kurulu (YSK), AKP'nin Batman'dan sonra Gümüşhane Merkez, Tekke ve Arzular beldeleri, Mardin Merkez, Kabala, Ortaköy ve Yalım beldeleri, Trabzon'un Beşikdüzü ve Manisa'nın Alaşehir ilçelerinde seçime katılamayacağı yönünde kararlar aldı.
YSK, AKP'nin Gümüşhane Merkez ve iki beldede aday listelerini geç verdiği için İl Seçim Kurulu'nun, AKP'nin Gümüşhane Merkez, Tekke ve Arzular beldelerinde seçimlere katılabileceğine dair kararına CHP, DYP ve SP'nin, söz konusu partinin aday listelerini geç verdiği gerekçesiyle yaptıkları itirazı kabul etti. YSK, ayrıca Mardin İl Seçim Kurulu'nun, AKP'nin, Mardin Merkez ile Kabala, Ortaköy ve Yalım beldelerinde aday listelerinin geç teslim edildiği gerekçesiyle seçimlere giremeyeceğine dair kararını yerinde gördü.