AKP ve CHP arasında 'insanlıktan nasibini almamış' kavgası

AKP ve CHP arasında 'insanlıktan nasibini almamış' kavgası
AKP ve CHP arasında 'insanlıktan nasibini almamış' kavgası
AKP Grup Başkanlığı, 'Eğer CHP Başkanvekili insanlıktan nasibini almamış birini görmek istiyorsa, kendi Genel Başkanı'nın yüzüne bakması yeterli olacaktır' açıklamasını yaptı.

ANKARA - AKP Grup Başkanlığı, CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi'nin Haberal Yasası'nın gecikmesine yönelik yaptığı eleştiride "İktidar partisi, Başbakan, insanlıktan nasibini alamamıştır. Hadi Sayın Başbakan insanlıktan nasibini alamadı, Sayın Meclis Başkanı; sizin hiç insanlık duygunuz yok mu?" sözlerine ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

TBMM AKP Grup Başkanlığı imzasını taşıyan açıklamada, "CHP Grubuna mensup bir Grup Başkanvekili'nin kendi seviyesizliğini ve ahlak dışı üslubunu yansıtacak bir şekilde Sayın Başbakanımıza fütursuzca hakaret etmesi Türk Demokrasisi adına utanç verici bir olaydır" denilerek şöyle devam edildi:

"Olağanüstü Kurultayları sebebiyle CHP'nin heba ettiği bu yasa teklifinin görüşmelerindeki gecikmeyi, vicdan azaplarının omuzlarındaki taşınamaz yüküyle birlikte AK Parti Grubu'na mal etmek istenmektedir. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı'nın benzeri akıl ve idrakten yoksun küfürbaz ve haddi aşan üslubu Türk Milleti tarafından bilinmekteydi. Bu durumun sadece Kemal Kılıçdaroğlu 'na özgü olmadığı CHP Grup Başkanvekili'nin de aynı şekilde kişiliksiz ve onursuz yaklaşım içerisinde olduğu görülmüştür.

Eğer Grup Başkanvekili insanlıktan nasibini almamış birini görmek istiyorsa, kendi Genel Başkanı'nın yüzüne bakması yeterli olacaktır"(anka)