AKP ve MHP'ye çağrı: Sözünüzü tutun

AKP ve MHP'ye çağrı: Sözünüzü tutun
AKP ve MHP'ye çağrı: Sözünüzü tutun

ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , yerel seçimlerin erkene alınması konusunda MHP ile uzlaştıklarını ancak gerek AK Parti’den gerekse MHP’den fire verildiğini söyleyerek, “Herkes attığı imzanın arkasında dursun” dedi. Partisinin Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında konuşan Erdoğan yerel seçimlerle ilgili şu değerlendirmede bulundu: “Anayasa değişikliğinin doğrudan kabulü için gereken 367’nin altında bir oy çıktı. Gerek Sayın Bahçeli’nin, gerekse şahsımın ortaya koymuş olduğumuz irademiz mevcut. Altına imzalarımızı attık. Görünen o ki, her iki siyasi parti de burada attıkları imzalara sahip çıkmamışlardır. Eğer herkes imzasına sahip çıkmış olsaydı, netice böyle olmayacaktı. Eğer biz, bir yere imza attıysak mezara kadar o imzanın arkasında durmalıyız, pazara kadar değil.”

Ne konuşacağım Seçilme yaşının 18’e indirilmesi konusuna da değinen Başbakan Erdoğan, “Seçmeye ‘evet’ diyorsun ama seçilme noktasına geldiği zaman ‘hayır’ diyorsun” diye konuşarak CHP ’yi eleştirdi. “Sayın Kılıçdaroğlu bak” diyen Erdoğan, “(Moskova-Şam seferini yaparken Ankara’ya indirilen Suriye uçağı) Kendisine uçakta bulduğumuz mühimmatları gösterecekmişiz. Böyle bir hakkın mı var? Senle zaten bir sır da paylaşılmaz” dedi.
Başbakan Erdoğan okullara yönelik PKK saldırıları konusunda da BDP’yi eleştirerek, “Kendilerini askeri araçların, tankların önüne atıp, bedenlerini siper etmekten söz edenler acaba niçin bu okulları yakanların önüne geçip çocuklarımız için siper olmayı düşünmüyorlar? Barbarlığın en bariz özelliği eğitime düşmanlıktır” diye konuştu.