AKP yöneticisinden Leyla Zana'ya: Zaten affedersin ilkokul mezunu bir kadın

AKP yöneticisinden Leyla Zana'ya: Zaten affedersin ilkokul mezunu bir kadın
AKP yöneticisinden Leyla Zana'ya: Zaten affedersin ilkokul mezunu bir kadın
Meclis'teki yemin töreni sırasında metindeki 'Türk' ifadesini 'Türkiye' şeklinde okuması bir anda gündeme oturan Leyla Zana hakkında AKP Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'dan tartışma yaratacak sözler geldi.

RADİKAL – AKP Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, HDP Milletvekili Leyla Zana’nın milletvekili yeminine ilişkin olarak tartışma yaratacak sözler sarf etti. Yeniçağ gazetesinin Ankara Temsilcisi Ahmet Takan'a konuşan Selçuk Özdağ, “Bu zaten affedersin ilkokul mezunu, ortaokul ve liseyi dışarıdan almış bir kadın” ifadelerini kullandı.

Yeniçağ yazarı ve Ankara Temsilcisi Ahmet Takan, dün yayınlanan yazısında, “Leyla Zana’nın yemin krizinden sonra Meclis kulislerinde tek bir AKP’liden eleştiriye şahit olmadık” diye yazmıştı. Bugünkü yazısına dünkü yazısında yer alan bu sözleri hatırlatarak başlayan Ahmet Takan, AKP Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’ın bu yazı üzerine kendisini arayarak ‘cevap hakkını kullandığını’ belirterek aralarında geçen konuşmayı aktardı.

Takan’ın aktardığına göre Selçuk Özdağ, “Leyla Zana’nn vekilliğinin düşürülmesi gerektiğini” söyleyerek şöyle devam etti:

“Yemin edeceğim derse girer genel kurula yeminini yapar. Ama yemin etmeyeceğim derse maaşını alır. Zaten genel kurula gelse ne olur gelmese ne olur. Bu zaten affedersin ilkokul mezunu, ortaokul ve liseyi dışarıdan almış bir kadın. Şov yapma lüzumu hisseden bir tane ucuz polemik konusu oluşturmak istiyor başka bir şey değil ki. Gündeme gelmek istiyor. PKK ciddi darbe alıyor şu an Güneydoğu ve Doğu Anadolu'da, çok ciddi darbeler alıyor. Bu mücadeleyi de sürdüreceğiz.

 


  http://www.radikal.com.tr/147640314764034

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  okumakla adam olunmaz... - user668515

  Bu ülkenin gerceklerini göremiyen, kavrayamiyan üniversiteliler, profesörler. okunmakla adam olunmuyacagini siz bize gösterdiniz... Leyla Zana yi insani duyarliligindan dolayi taktir ediyorum.

  SADECE MARKALARI FARKLI.. - Kara Ismail

  Akp'li Sevket Ozdag Leyla Zana icin; "Bu zaten affedersin ilkokul mezunu, ortaokul ve liseyi dışarıdan almış bir kadın" demis. Yillardir B. Coskun'un; "gobegini kasiyan adam" asagilamasina AKP'liler ne derler aceba.. Hani halki asagilamak ayipti? Okuma yazmasi olmayan, ya da egitim duzeyi dusuk olanlara yapilan; "Dağdaki Çobanla Benim Oyum Eşit Olamaz" Aysun Kayacı'nin ne farki var? Bence bir tek fark var; o da birisi, AKP'li digeri sanatci... Sadece markalari farkli, fonksiyonlari ayni... Birisi Arcelik, digeri Beko.. Merak ediyorum buna Akp'liler nasil tepki verecekler.. Dogrusu olumlu da bir tepki de beklemiyorum.. Tayyip Erdogan cikip elestirse, bunun dogru olmadigini soylese; o zaman hic kuskusuz koroya katilan cok olur.. Bizim en buyuk sorunumuz, ozgur bir dusunceye sahip olmamamiz..

  eğitim nedir? - user1068931

  Bazen öyle diplomalı insanlar görüyorum ki, içimden "bu kadar cehalet ancak eğitimle mümkündür." diyesim geliyor!

  resimden öte - user1090873

  Leyla hanımın güzel bir resmini koyun kırıcı olmayın. akademik kariyer yapan nice cahiller var. Zana tarihsel bir kişiliktir dil uzatanlar kendi yaşam pratiklerine bakıp konuşsunlar.