AKP yöneticisinden Leyla Zana'ya: Zaten affedersin ilkokul mezunu bir kadın

AKP yöneticisinden Leyla Zana'ya: Zaten affedersin ilkokul mezunu bir kadın
AKP yöneticisinden Leyla Zana'ya: Zaten affedersin ilkokul mezunu bir kadın
Meclis'teki yemin töreni sırasında metindeki 'Türk' ifadesini 'Türkiye' şeklinde okuması bir anda gündeme oturan Leyla Zana hakkında AKP Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'dan tartışma yaratacak sözler geldi.

RADİKAL – AKP Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, HDP Milletvekili Leyla Zana’nın milletvekili yeminine ilişkin olarak tartışma yaratacak sözler sarf etti. Yeniçağ gazetesinin Ankara Temsilcisi Ahmet Takan'a konuşan Selçuk Özdağ, “Bu zaten affedersin ilkokul mezunu, ortaokul ve liseyi dışarıdan almış bir kadın” ifadelerini kullandı.

Yeniçağ yazarı ve Ankara Temsilcisi Ahmet Takan, dün yayınlanan yazısında, “Leyla Zana’nın yemin krizinden sonra Meclis kulislerinde tek bir AKP’liden eleştiriye şahit olmadık” diye yazmıştı. Bugünkü yazısına dünkü yazısında yer alan bu sözleri hatırlatarak başlayan Ahmet Takan, AKP Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’ın bu yazı üzerine kendisini arayarak ‘cevap hakkını kullandığını’ belirterek aralarında geçen konuşmayı aktardı.

Takan’ın aktardığına göre Selçuk Özdağ, “Leyla Zana’nn vekilliğinin düşürülmesi gerektiğini” söyleyerek şöyle devam etti:

“Yemin edeceğim derse girer genel kurula yeminini yapar. Ama yemin etmeyeceğim derse maaşını alır. Zaten genel kurula gelse ne olur gelmese ne olur. Bu zaten affedersin ilkokul mezunu, ortaokul ve liseyi dışarıdan almış bir kadın. Şov yapma lüzumu hisseden bir tane ucuz polemik konusu oluşturmak istiyor başka bir şey değil ki. Gündeme gelmek istiyor. PKK ciddi darbe alıyor şu an Güneydoğu ve Doğu Anadolu'da, çok ciddi darbeler alıyor. Bu mücadeleyi de sürdüreceğiz.