AKP yönetimi kaybedenden hesap soracak

28 Mart yerel seçimlerinin ardından 59 ilde belediye başkanlığını kazanan AKP, başarısız illerde operasyona hazırlanıyor. Başbakan Tayyip Erdoğan, Japonya'ya gitmeden önce partisinin Merkez Yürütme Kurulu toplantısında seçim sonuçlarını tartışmaya açtı.

ANKARA - 28 Mart yerel seçimlerinin ardından 59 ilde belediye başkanlığını kazanan AKP, başarısız illerde operasyona hazırlanıyor. Başbakan Tayyip Erdoğan, Japonya'ya gitmeden önce partisinin Merkez Yürütme Kurulu toplantısında seçim sonuçlarını tartışmaya açtı.
Başkanlara eğitim
Özellikle Trabzon ve Ordu'daki seçimlerin neden kaybedildiği sorusuna yanıt aranılan toplantıda, başarısız illerde örgütlere yönelik operasyon yapılabileceği gündeme gelirken, belediye başkanlarının sıkı şekilde eğitilmesi kararlaştırıldı. Toplantı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, 15-18 Nisan'da milletvekilleriyle Antalya'da değerlendirme toplantısı yapacaklarını açıkladı.
'Bir kadın' istifa etti
AKP Kadın Kolları Başkanı ve bir yöneticisi hakkındaki bazı iddiaların toplantıda gündeme gelip gelmediğinin sorulması üzerine Fırat, MKYK üyesi bir kadının hakkındaki iddialar üzerine istifa ettiğini söyledi. Demiryollarından aldığı ihaleler ve yeşil kart sahibi olmasıyla kamuoyunun gündemine gelen AKP Kadın Kolları Merkez Yürütme Kurulu üyesi müteahhit Emine Alioğlu'nu 'o kadın' diye adlandıran Fırat, şunları söyledi:
"Hakikaten basının belirttiği gibi Mercedes otomobili varsa ve buna rağmen yeşil kart kullanmışsa bu ahlaki değerlerinin düşüklüğünü gösterir. Biz onu, değil MKYK üyemiz, parti üyemiz olarak da kabul edemeyiz. Partimizin bu konudaki araştırması devam ediyor."
Fırat, Kadın Kolları Başkanı hakkındaki iddiaların ise gerçeği yansıtmadığını belirterek, başkanın yasal yollardan hakkını arayabileceğini kaydetti.