AKP'de Gökçe, Öztürk ve Böhürler liste dışı

AKP'de Gökçe, Öztürk ve Böhürler liste dışı
AKP'de Gökçe, Öztürk ve Böhürler liste dışı
AK Parti aday adayları arasında çok sayıda gazeteci vardı. Bu gazeteciler arasında Kabataş'ta saldırı iddiasını sosyal medyada ilk gündeme getiren isim olan Halime Gökçe, AA eski Genel müdürü Kemal Öztürk ve Ayşe Böhürler listede kendilerine yer bulamadı.

RADİKAL- AK Parti aday adayları arasında çok sayıda gazeteci vardı. Ancak bu gazetecilerin pek azı kendisine aday listesinde yer buldu. Hürriyet'ten Zeynep Gürcanlı ve Aysel Alp'in haberine göre Ak Parti'den aday olan gazeteciler arasında olan Kabataş saldırısını sosyal medyadan ilk duyuran isim de, AA'nın eski genel müdürü de, AK Parti'nin kurucuları arasında yer alan gazeteci de listeye giremedi.

HALİME KÖKÇE- KABATAŞ'I İLK O YAZMIŞTI, LİSTE DIŞI KALDI

AKP 'nin gazeteci aday adayları arasında en çok dikkat çekenlerden isimlerden biri Halime Kökçe idi. Kökçe, Kabataş'ta saldırı iddiasını sosyal medyada ilk gündeme getiren isim olarak adını duyurdu. Kökçe'nin Kabataş saldırısı tweetlerinin ardından, konu gündeme geldi. Kökçe'nin tweetinden sonra saldırıya uğradığını iddia eden kadınla ilk röportajlar yapıldı. Saldırı görüntülerinin olduğu öne sürüldü. Ancak polisin tüm aramalarına rağmen, Kabataş'ta öyle bir saldırının görüntüleri hiç ortaya çıkmadı.

AA'NIN ESKİ PATRONU KEMAL ÖZTÜRK DE LİSTEYE GİREMEDİ


Kemal Öztürk de AK Parti'nin gazeteci aday adayları içindeydi. Ancak listeye giremedi.z Öztürk'ün adı ilk olarak Bülent Arınç'ın TBMM Başkanlığı döneminde, onun basın danışmanı olarak duyulmuştu. Öztürk, bu görevin ardından, Başbakanlığı döneminde bir süre Recep Tayyip Erdoğan'ın basın danışmanlığını yaptı.

Kısa süren Başbakanlık basın danışmanlığının ardından da, Anadolu Ajansı Genel Müdürlüğü'ne getirildi. Genel Müdürlük döneminde, hükümet yanlısı yayınlar nedeniyle eleştirildi. Ancak ismi en çok, AA hisselerinin bir bölümünü üzerine geçirdiği iddialarıyla gündeme geldi.

AK PARTİ KURUCUSU AYŞE BÖHÜRLER DE LİSTE DIŞI


AK Parti'de milletvekili adaylığı için başvuran bir başka isim ise, parti kurucuları arasında da yer alan Ayşe Böhürler oldu. AK Parti'nin MKYK'sında da görev yapan Böhürler için, "baş örtülü olduğu için ilk üç dönemde vekil olmadığı" konuşuluyordu.TBMM'deki başörtüsü yasağının kalkmasının ardına denk düşen bu ilk seçimde aday olan Böhürler, listeye giremedi. Böhürler'in adı da, AK Parti MKYK'sında görev yaptığı dönemde TRT'ye yaptığı programlardan aldığı yüksek miktarlardaki telif ücretleri ile gündeme gelmişti.