AKP'de ikinci 'dayakçı' aday

Alsancak'ta kimlik kontrolü yaptıkları üç kişiyi ekip arkadaşlarıyla döverken kamerayla görüntülenen polis Celal Bolel de, meslektaşı 'Hortum Süleyman' gibi siyasete soyundu.

İZMİR - Alsancak'ta kimlik kontrolü yaptıkları üç kişiyi ekip arkadaşlarıyla döverken kamerayla görüntülenen polis Celal Bolel de, meslektaşı 'Hortum Süleyman' gibi siyasete soyundu. 20 yıllık mesleğinden ayrılan Bolel, memleketi Antalya'nın Kaş ilçesine bağlı Ova beldesinde AKP'den belediye başkan aday adayı oldu.
Eğlence yerlerinin ve travestilerin yoğun bulunduğu 1469 Sokak'ta ekip arkadaşlarıyla denetime çıkan Bolel, kimlik kontrolü yaptıkları ve alkollü oldukları öne sürülen üç kişiyi küfür ettikleri gerekçesiyle kıyasıya dövmüştü. Bir vatandaşın kamerayla görüntülediği dayağın TV'lerde gösterilmesiyle polisler hakkında soruşturma açılmıştı. Bolel, soruşurma sürerken istifa etti.
Seçimde iddialı olduğunu belirten Bolel, dayak olayında haklı olduğunu savundu. Travestileri hortumla dövdüğü için 'Hortum Süleyman' olarak tanınan baş komiser Süleyman Ulusoy da memleketi Erzurum'un Horasan ilçesinde AKP'den aday adayı olmuştu.
İzmir'de partinin vitrini istifa etti
Bu arada AKP İzmir İl Yönetim Kurulu Üyesi İtalyan asıllı Policarpo Sergio partiden istifa etti. Beş dil bilen ve dış ticaret uzmanı olan Sergio, çalışmalarında destek görmediğini söyledi. Partinin gayrimüslimlere karşı vitrin olarak kullandığı ileri sürülen Sergio, istifa nedenini şöyle açıkladı: "AKP'de siyaset çene suyu çorba anlamına geliyor. Eski siyaset anlayışı devam ediyor. Maya aynı maya. Katılımcılık, paylaşım ve şeffaflık yok."