AKP'de kutlama krizi: Kadın vekil tepki gösterdi başı 'örtüldü'

AKP'de kutlama krizi: Kadın vekil tepki gösterdi başı 'örtüldü'
AKP'de kutlama krizi: Kadın vekil tepki gösterdi başı 'örtüldü'
AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanlığı tarafından kentin düşman işgalinden kurtuluşunun 95'inci yıldönümü nedeniyle yayımlanan kutlama mesajında yer alan AK Parti Milletvekili Sevde Beyazıt Kaçar'ın başı açık fotoğrafı, tepkiler üzerine başörtülü haliyle değiştirildi.

RADİKAL - AK Parti İl Başkanlığı tarafından Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 95'inci yıldönümü nedeniyle İl Başkanı Metin Doğan ve milletvekillerinin fotoğraflarının yer aldığı kutlama mesajı yayımlandı. AK Parti logosunun altında, 'Kurtuluşumuzun 95'inci yıldönümünde aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz' yazılı kutlama mesajında, Demokratikleşme paketiyle birlikte geçen yıl Hac dönüşünden itibaren TBMM Genel Kurulu'na başörtüsüyle katılan AK Partili 5 kadın milletvekilinden olan Kahramanmaraş Milletvekili Sevde Beyazıt Kaçar'ın başı açık fotoğrafı yer aldı. Milletvekili Kaçar ve mesajı görenlerin tepkisi üzerine parti tarafından fotoğraf, başörtülü haliyle değiştirilip yeniden yayımlandı. (KAHRAMANMARAŞ/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/1290078129007811

  YORUMLAR
  (11 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  momentuma! - zebda

  allahın bakkal defteri varsa bu kadar kozmik ,yüce, sonsuz bir alemde insanın yaydığı enerjiye sinerjiye niyete bakar..... senin duusundugun gibi kafadaki turbana kısaca eşyaya, maddeye bakıp kaydetmez...o kadar dinle ilgileniyorsan olayın özünün cisimler yani örtü vesaire olmadığını anlaman lazımdı.. kimse örtünmedi diye gunahkar olamaz...bunun yorumunu yapmak da kimseye düşmez! sizin inancınız eşya ve cisim seviyesinde kaldığı için aradan 1500 gecmiş olmasına ragmen hala ikilemlerde ve hala bişey kanıtlama peşinde koşuyorsunuz...akpnin ve dünyadaki şu andaki islamın insanları kandırdığı ve iktidar için kullandığı nokta da bu zaten...sonuc ortada; boş işler..geri kalmışlık..sefalet rezalet...sonuca varılamayan 1500 yıl!. yazık! tartışılıcak bir tarafı bile yok artık!

  Dilenen Suriyeliler ve Vekilin Fotoğrafı - user989477

  kahramanmaraş'ta binlerce suriyeli çocuk aç ve açıkta ortalıkta dileniyor. ama kahramanmaraşın vekillerinin derdi. bu foto oldu mu olmadı mı? açık mı olsun kapalı mı. yandan mı çekilsin düzden mi? bu şekli konuları ne zaman aşacaksınız artık. Şekli müslümanlığı bırakın, içten müslümanlığa geçin artık. Tüm maraşın derdi. bu vekilin fotoğrafı mı? bunlarla mı gündeme geleceksiniz.

  Radikal'in yorumcu kitlesi okur kitlesi - Ayse Sule

  Bu habere yapilan yorumlari okuyunca, Radikal yorumcularinin okur yazarlik seviyesine iliskin kanaatim daha da pekisti. Hic kusura bakmayin ama, pekcogunuz haberin basligindan fazlasini okuyamiyorsunuz. Bu haberin de sadece basligini okuyup hemen baslamissiniz "giyim kusama / hayat tarzina baski" diye atip tutmaya. Oysa, ortada baski falan yok. Hele Sevde Hanim'in basini kapatmasi icin bir baski hic yok. Bilenler bilir, kendi istegiyle ortunmus kadinlar, basi acik gunlerinden kalma eski resimlerinin kullanilmasini istemezler. Sevde Hanim da istememis ve eski resminin yerine yenisinin kullanilmasi icin geregini yapmis. Olay bundan ibaret, rahat olun.

  herşey gösteriş.. - user737287

  gösteriş için örtündüğünün kanıtı!! AKP teşkilatı bile örtüsüne inanmamış, açık foto koymuş! DİN TÜCCARLARI!

  Herkesin kel olduğu bir dünya için elele - New User

  Umalım da dünya üstünde yaşayan her bir insan kel kalmadan, saçtan bile tahrik olan erkeklerin bitmek tükenmek bilmeyen sapkınlığının, bu minvalde kadına düşen payı olan başörtüsü sorunu bitmiş olur.

  hangi kafa... - lm kimim

  baş örtünün değil kafanın komple değişmesi lazım.

  zebda - momentum

  Allah'ın bakkal defteri var, levh-mahfuz deniyor. Bir nevi evrensel hard disk. Yerin derinliklerindeki bir partikülün de, Sibirya'daki bir ağacın düşen yaprağının da bilgisinin onda kayıtlı olduğu söyleniyor. Koca bir kafadaki örtü haydi haydi kayıtlıdır, hele bu kadar tartışmadan sonra. Ben de zanederdim bazı bilgiler kaydetmeye değmez, koca evren ne de olsa, Tanrı onunla mı uğraşacak, şanına yakışmaz diye ama, sonra Hegel abi dedi ki "Deme öyle, bir toz tanesi çekilince bütün evren yıkılır..."