AKP'den Abdullah Gül'ün adaylığı ile ilgili açıklama

AKP'den Abdullah Gül'ün adaylığı ile ilgili açıklama
AKP'den Abdullah Gül'ün adaylığı ile ilgili açıklama
11. Cumhurbaşkanı Gül'ün aday olup olmayacağına yönelik soruyu yanıtlayan Beşir Atalay, "Kendi ifadesine göre aday olmayacak" dedi.

RADİKAL - AK Parti Sözcüsü Beşir Atalay, Abdullah Gül'ün aday olup olmayacağına yönelik soruya yanıt verdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay, partisinin Genel Merkezi'nde düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Atalay'a 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün 7 Haziran genel seçimlerinde AK Parti'den aday olup olmayacağı soruldu.,

Gül'ün daha önceden yaptığı açıklamalara işaret eden Atalay, "Kendi ifadesinden yola çıkarsak aday olmayacak" ifadesini kullandı.

Meclis'te görüşmeleri tartışmalarla devam eden İç Güvenlik Paketi'ne de değinen Atalay, "Geri çekme gibi bir kararımız yok. Sadece bu hafta sonu arkadaşlarımız temayül yoklamalarına gidecek. Muhalefetle de görüşülüyor. Yapılacak görüşmelerle mutabakat sağlanabilir" diye konuştu.

Çözüm sürecine yönelik diyalogların devam ettiğini de ifade eden AK Parti Sözcüsü, sözlerini şöyle tamamladı: "Bu konudaki açıklamanın hükümetimiz tarafından yapılmasını tercih ediyorum. Şu günlerde yoğun şekilde bu konuların çalışıldığını biliyorum. Diyaloglarda sorun olmadığını biliyorum." (Ajanslar)


  http://www.radikal.com.tr/130193513019352

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  son kullanma tarihi doldu - user920115

  neyinden medet umarlar anlamam, hukuka aykırı deyip kanun onaylayan biri daha ne verir size

  Tabii olmasın. - rafet AKSARI

  Yaşı yetmişe dayanmış, başbakanlık, cumhurbaşkanlığı yapmış biri olarak dinlenmeye çekilmek en uygun olanıdır. Aklın yolu bir deyip dinlenmeyi seçti. İsterim ki, seçilen vekiller genç, donanımlı, ülkesine, milletine bağlı, psikolojisi yerinde olanlardan olsun.