AKP'den, HDP'li Buldan'a jet yanıt

AKP'den, HDP'li Buldan'a jet yanıt
AKP'den, HDP'li Buldan'a jet yanıt
AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal, HDP'li Pervin Buldan'ın iddialarına yanıt verdi. Ünal, "İç Güvenlik Paketinde değişiklik ile ilgili her hangi bir partiyle mutabakat yok"dedi.

RADİKAL-HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, büyük tartışmalara neden olan İç Güvenlik Paketi'nin yeniden ele alınacağını belirterek, " AKP Grup Başkanvekilleri ve İçişleri Bakanı ile yaptığımız görüşmeler neticesinde geçen maddelerin tekrar ele alınması, tekriri müzakere yöntemiyle bir daha görüşülmesi yönünde bir ortaklaşma sağlandı" dedi ve ekledi: "Muhtemelen yeni değişiklik önergeleriyle genel kurulda o maddeleri tekrar oylamaya sunacağız. Muhtemelen o geçen maddeler değişecek. Bizim karşı çıktığımız özellikle ilk 16 madde, birinci bölümdeki 16 madde tekrardan, tekriri müzakere yöntemiyle değişecek."

HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan'ın bu açıklamalarına AKP kanadında cevap geldi. AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal: “İç güvenlik Paketi’nde değişiklik ile ilgili her hangi bir partiyle mutabakat yok” dedi.


  http://www.radikal.com.tr/130610713061071

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  İç Kaos Paketi - user834102

  Siyasetin hakkını veriyorsunuz helal olsun. Bir kere aynı dilde konuştuğunuza tanıklık edemeyeceğimiz aşikar. Bir gün biri çıkıyor şunu şöyle yaptık diyor, aynı gün diğer taraf inkar ediyor. Karşıt görüşlere tartışma konusu yaratmaktan başka bir işe yaradığınız yok. Anladık herkes siyasetin gereğini yapıyor; halkı salak yerine koyup çıkarı doğrultusunda demagoji yapıyor zira seçimler yaklaşıyor. İç Güvenlik Paketi falan değil bu, 'İç Kaos Paketi' adeta...