AKP'den HDP'ye karşı İstanbul hamlesi!

AKP'den HDP'ye karşı İstanbul hamlesi!
AKP'den HDP'ye karşı İstanbul hamlesi!
1 Kasım seçimleri için milletvekili aday listeleri üzerinde çalışmaya başlayan AK Parti'nin HDP'ye karşı Doğu ve Güneydoğu illeri ile İstanbul'da ciddi değişikliklere gideceği iddia edildi.

RADİKAL - Habertürk'ten Volkan Yanardağ'ın haberine göre, AK Parti 'nin stratejik planlarında, HDP’nin üçüncü parti olduğu İstanbul ’da Kürt adayların listeye konulması, 7 Haziran’da Doğu ve Güneydoğu listelerinde yer almış önemli isimlerden bazılarının İstanbul’a kaydırılması da yer alıyor. Böylelikle İstanbul’daki Kürt seçmene mesaj verilecek.

AK PARTİ 'NİN 3 DÖNEMLİKLER İÇİN FORMÜL ARAYIŞI

AK Parti, 7 Haziran öncesi üç dönem kuralına takılarak listeye giremeyen partinin ağır topları için de formül arıyor. 70 üç dönemlikten 15-20 ismin listelere girebileceği belirtiliyor. 12 Eylül’de yapılacak kongrede de bazı üç dönemlikler partinin en üst karar organı olan merkez karar ve yönetim kuruluna (MKYK) girecek.

3 DÖNEMLİKLERİN BAZILARI MYK'YA SEÇİLEREK BAŞKAN YARDIMCISI GÖREVİNE GETİRİLECEK

MKYK’ya girecek üç dönemliklerin bir bölümünün milletvekili listelerine konulacağı, bazılarının da Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından merkez yürütme kuruluna (MYK) seçilerek genel başkan yardımcısı olarak görevlendirileceği kaydediliyor.

AK Parti’nin, mevcut 258 milletvekilinden önemli bir kısmına yine listelerde yer vermesine kesin gözüyle bakılıyor. 200 civarında ismin listelerde olacağı belirtiliyor. (Habertürk)


  http://www.radikal.com.tr/142951614295162

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  - user854713

  Artık yemezler 13 yıldır AKP kurtlerden aldığı otlarla iktidar oldu 7 haziran seçimlerinde kurtlerden oy alamayınca recep tayyip Erdoğan'ın bindiği at tan düşmesi gibi iktidardan düştüler 7 hazirandan sonrada recep Tayyip Erdoğan devletin tüm imkanları ile Kürdistan halkına saldırdı

  Ah şu seçim - surrealist_tr

  Kürt illerinden oy alamayacağını anlayınca bakanları İstanbuldan aday gösterme gayretinde.