AKP'den istifa eden eski Konya Kadın Kolları Başkanı Özgür Ergun MHP'ye katıldı

AKP'den istifa eden eski Konya Kadın Kolları Başkanı Özgür Ergun MHP'ye katıldı
AKP'den istifa eden eski Konya Kadın Kolları Başkanı Özgür Ergun MHP'ye katıldı
AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'na yakınlığı ile bilinen ve yaklaşık 10 ay önce AK Parti'nin Konya Kadın Kolları Başkanlığı'ndan istifa eden Özgür Ergun, MHP'ye katıldı. Parti rozetini taktıktan sonra konuşan Ergun, milletin 7 Haziran seçimlerinde AKP'yi cezalandırarak iktidarı elinden aldığını ifade etti.

KONYA- AKPlilerin devlet kadrolarına geçirilmesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi'nin AKP 'nin 'arka bahçesi' olarak kullanıldığını öne sürerek AKP Konya Kadın Kolları Başkanlığı'ndan istifa eden Özgür Ergun, MHP 'ye katıldı. Aday tanıtım toplantısında parti rozetini yakasına takan Özgür Ergun, AKP'ye ağır eleştirilerde bulundu ve neden MHP'ye katıldığını anlattı. AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'na yakınlığı ile bilinen ve yaklaşık 10 ay önce AKP Konya İl Kadın Kolları Başkanlığı görevinden istifa ettiğini hatırlatan Ergun, "İstifa gerekçelerimi bir basın açıklamasıyla duyurmuştum. Aynı gün, AKP Genel Başkan Yardımcısı'nın, açıklamamdaki hususlara yönelik inceleme başlatacağına ve bu konularda gereğini yapacağına dair kati söz vermesi sonucu ertesi gün takipçisi olmak kaydıyla bir izale açıklama yapmıştım. Geçen sürede, açıklamamda bahsettiğim konulara yönelik hiçbir girişimde bulunulmadığını derin bir üzüntüyle izledim. Verilen sözler tutulmadığı gibi makro düzeyde birçok yanlışa imza atıldığını da yine üzüntüyle gözlemledim" diye konuştu. 

MİLLET AKP'Yİ CEZALANDIRDI

Özgür Ergun, milletin 7 Haziran seçimlerinde AKP'yi cezalandırarak iktidarı elinden aldığını ifade etti. 7 Haziran sonrası AK Partililerin ve Cumhurbaşkanının koalisyon kurmak istemediğini ve erken seçime karar verdiklerini vurgulayan Ergun şöyle konuştu: "7 Haziran, siyasi tarihimizde önemli bir dönüm noktası olmuş ve millet 3 seçimdir kati galip olan AKP'yi cezalandırmış ve iktidarı elinden almıştır. Bu seçimde koalisyon hükumeti gündeme gelmiş ama ortaya çıkan tablodan memnun olmayan AKPliler ve sayın Cumhurbaşkanı, henüz koalisyon ile ilgili bir çalışma yapmadan erken seçim istediklerini açıkça beyan etmişlerdir. Hal böyleyken milliyetçi oylara muhtaç hale gelmiş olan AKP'nin yazılı ve sözlü basında oluşturulan algı operasyonlarıyla her daim milli konularda ayaklarına bağ olan Milliyetçi Hareket Partisi 'ni barajın altında bırakmak suretiyle PKK ile başlattıkları Anayasa değişikliklerini rahatça yapabilmenin arzusu içerisinde olduklarını görmekteyiz. Mesele, Milliyetçi Hareket Partisi'nin koalisyon için 4 milli koşul öne sürmesi meselesi değildir. Mesele, AKP'nin bu 4 milli ve manevi koşula 'hayır' demesidir. Kaldı ki, Anayasa'nın ilk 4 maddesine yapılan saldırılara karşı MHP gerçek anlamda bir müni mücadele örneği vermiştir. Bu sebeple, siyasi yaşamıma dik duruşun ve milli duyguların yegane adresi MHP'de devam etmeye karar verip sayın il başkanımızın nazik davetlerini kabul ederek milli menfaatlerini parti çıkarlarının üzerinde tutan bir partiye katılmanın onur ve şerefini yaşadığımı beyan ederim. Bu vesileyle 1 Kasım seçimlerinin milletimize hayırlar getirmesini temenni ederim. Ne mutlu Türküm diyene."