AKP'den memura 'tweet atın' talimatı

AKP'den memura 'tweet atın' talimatı
AKP'den memura 'tweet atın' talimatı
AKP Genel Merkezi'nin, parti teşkilatının yanı sıra bakanlıklara da yazılı talimat göndererek twitter'da hangi konuların nasıl eleştirileceğini örnek tweetlerle anlattığı iddia edildi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın devlet memuru olan danışmanlarının sosyal medya üzerinden sık sık polemiklere girmeleri tartışılırken, AKP Sosyal Medya Koordinatörü’nün bakanlık memurlarına emir verdiği iddia edildi.

Zaman ve Taraf gazetelerinde çıkan habere göre AKP Genel Merkezi Sosyal Medya Koordinatörü Burak Gültekin, bakanlık memurlarına doğrudan emir yazıları yazarak, sosyal medyada hangi konuların tartışılacağını ve hangi başlıkların destekleneceğini iletti.

Gültekin tarafından bütün teşkilatlara gönderildiği iddia edilen yazılı emirde dershanelerin kapatılmasına sosyal medya üzerinden destek istendiği, daha güçlü destek için kamunun elindeki sosyal medya kadrolarının da devreye sokulduğu belirtildi.

Twitter'da dershaneler konusunda 'caps' savaşı

Gültekin tarafından, önceki gün, tüm bakanlıkların sosyal medya sorumlularına gönderildiği iddia edilen e-mailde şöyle denildi:

“Sayın Bakanlık Sosyal Medya Koordinatörümüz, Ekte gönderdiğim dosyada gündemde olan dershanelerle ilgili tweet’lik bilgi notu bulunmaktadır. Bu akşam saat 20.30’da Twitter’dan dershaneler konusu üzerine yoğunlaşacağız.”

Gültekin’in, bakanlıklara ve teşkilatlara gönderdiği yazının ekinde, atılacak tweet örnekleri de yer aldı. İşte o tweet’lerden bazıları:

“Dedem kanser olmuştu. Doktorlar hiç umut yok, eve götürün, bekleyin, demişti. Aklımıza geldi. Bir de hocamızın dershanesine götürelim dedik. İyi ki götürmüşüz. Dedem 10 yıldır yaşıyor. Hiç bir rahatsızlığı kalmadı.”

Fatih Sultan Mehmet anlatıyor: “Atalarımız 25 sefer yapmışlar. İstanbulu bir türlü alamamışlar. Komşumuz Vasfiye Teyze ‘Altunizade’de FEM adında bir dershane açmışlar bir de oraya gidin’ dedi. İyi ki gitmişiz. Orada Ak Şemsettin Hocayla tanıştık. Bana İstanbul’u nasıl fethedeceğimi dershane öğretti. Ya bir de dershaneye gitmeyeydim!”

“Dershaneler bir milletin atardamarlarıdır. Kapatırsanoz millet ölür.” Kemal Atatürk .

“Kuduz aşısını bulmamdaki tek destekçim hocamızın açtığı dershanelerdi” Pastör.

“Eğer Hocamızın açtığı Dershaneye gitmeseydim ampülü asla bulamazdım” Thomas Edison.

“En büyük eserim olan Mesnevi tüm dünyaya ışık tutuyorsa bunun sebebi gittiğim ışık evleri ve hocamızın açtığı Konya Sabah Dershanesi’ne gitmemdir” Mevlana Celalettin-i Rumi.

VEKİLLERE DE TALİMAT
Çıkan haberlere göre parti teşkilatları ile bakanlıkların yanı sıra AKP’li milletvekillerine de Twitter talimatı gönderildi. TBMM AKP Grup Basın Danışmanı Hanife İrem Sarp tarafından, milletvekillerine gönderilen mailde, “Sayın Milletvekilimiz, AK Parti Genel Merkez tarafından gündemde olan dershanelerle ilgili tweet’lik bilgi notu hazırlanmıştır. Bu akşam, saat 20.30’da @AKekip_TT hesabından başlayacak başlıkla Twitter’dan dershaneler konusu üzerine yoğunlaşacağız. Bu konuda desteklerinizi bekliyoruz” deniliyor.