AKP'li aday adayından 'Referansım Allah'tır' afişi

AKP'li aday adayından 'Referansım Allah'tır' afişi
AKP'li aday adayından 'Referansım Allah'tır' afişi
Tanıtım için afiş hazırlatan Ak Parti Malatya milletvekili aday adayı Ebuzer Aydın, slogan olarak, 'Referansım Allah' yazması tepkilere neden oldu.

RADİKAL - Ak Parti Malatya'dan milletvekili aday adayı olan Ebuzer Aydın, slogan olarak, 'Referansım Allah' yazması tepkilere neden oldu.

Tepkiler üzerine Ebuzer Aydın bir açıklama yaptı. Aydın açıklamasında; "Bu sözün nereye gittiğini çok iyi bilen biriyim. Ben Allah bana referanstır demiyorum. Burada ben referansımı Allahtan alıyorum demek istiyorum. Fakat yıllardır bu sıkıntıya vurgu yapıyorum. Bizim toplumuzda maalesef aydın diye geçinen bazı insanlar vardır, sanatçı diye geçinen insanlar vardır. Özellikle benim yazdıklarımı 3 gün sonra anlaya biliyorlar bugün bunun ispatını yapmış oldum. Bugün benim para ile yapamayacağım reklamı yapmış oldular. Bugün benim ulaşamayacağım yerlere kendileri ulaştırdılar. Her insanın her müminin akliselim insanın, her Allahtan korkan insanın idareye talip olan insanın referansının Allah olması gerekiyor. Allahtan başka referansımız olursa olumsuzluk olur, akılsızlık olur. Elbette ben bir Müslüman olarak, İslami ilimler eğitimini yapmış bölgede halkın sorunlarını bilen biri olarak ve bölgeyi tanıyan bir gazeteci olarak, bilgi birikimim ile ben bu sözün nereye gittiğini bilmez miyim. Ben referansımı kalkıp başka bir şeyden mı alacam. Elbette ben bir Müslüman olarak, referansım Allahtır dediğim için bugün Türkiye beni konuşuyor. Benim referansım elbette Allah'dır. Türkiye’de benimle bu konuyu tartışacak diyanetten, hiyanetciye kadar kimler varsa bu işe ihanetle bakanlarda hidayetle bakanlarda gelsinler hepsi ile tartışmaya varım” dedi.


Mikail PELİT/MALATYA, (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/130231813023184

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  dinin içini boşaltmak - user1002376

  Din, siyaset için anlayışı kabul görürse bu tarz örnekler kaçınılmaz olur.

  Yüzsüzlüğün bu kadarı. - mawituna

  O zaman "referansımı Allahtan alıyorum" deseydin. Neden "referansım Allah" dedin? Aynen de Allah bana referanstır demek istedin ve bunu da tepki gösterilerek parayla yapamayacağın, hiç ulaşamayacağın yerlere ulaşmanı sağlayacak reklamını yapmak için yaptın. Tartışacakmış, yalanın, laf cambazlığının, demagojinin neyini tartışacağız.

  Allahın adını afişte kullanıp, oy almaya çalışmak - only truth

  Afişteki yazıyı yarım yamalak okuma yazması ile anlamaya çalışan teyzeler, Allah'a oy veriyorum diye gidip oy kullanacak. Yakında Allah'ı Akp'den milletvekili adayı da yapar bunlar. Koyun millette, Allah'ı gördü mü zaten, hemen gidip oy veriyor hırsız olsa bile. Politik çıkarları, kirli siyasetleri için Allah'ın adını kullanmanın afişli ilanı olmuş bu. Laiklik yani din ve devlet işlerinin ayrılması, zaten bu ülkede ezelden beri yarım yamalaktı. Şimdi hepten din,-hatta tanrının kendisi- siyasete, afişlere girdi.

  Referans Mektubu Getirsin! - user387562

  Ne haddine bu sözler? Peygamberimiz (s.a.v) Allah'ın elçisiyim diyor ve Allah'ın mektubu olan Kuran iniyor. Bu adam çıkmış, "Referansım Allah" diyor. Hani kardeşim referans mektubun?