AKP'li Başkan Erdoğan için ikinci peygamber dedi iddiası

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, seçim mitinglerinde "Son Osmanlı Padişahı" ve "2'nci Atatürk" pankartları açılan Başbakan Erdoğan için AKP Aydın İl Başkanı İsmail Hakkı Eser'in 14 Kasım 2008'de yaptığı bir konuşmada "İkinci Peygamber gibidir" dediğini öne sürdü


MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, seçim mitinglerinde “Son Osmanlı Padişahı” ve “2’nci Atatürk” pankartları açılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için AKP Aydın İl Başkanı İsmail Hakkı Eser’in 14 Kasım 2008’de yaptığı bir konuşmada “İkinci Peygamber gibidirö dediğini öne sürdü. Aydın il başkanı Eser’in, 29 Mart seçimlerinde “taltif” edildiğini ve Aydın İl Genel Meclisi birinci sıradan aday gösterildiğini söyleyen Vural Erdoğan’a “Sen kimsin ki peygamberimize, dil uzatacak, onun adını alacak, mukayese ettirecek kadar bu milli manevi değerlerimizin içini hortumluyorsun?”dedi.
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, son günlerde Başbakan Erdoğan’ın kendisine bir takım sıfatların yakıştırılmasından ayrı bir haz duyduğunu savundu. Daha önce Erdoğan’a eski ABD Başkanı Bush’un “BOP eşbaşkanı” görevini verdiğini hatırlatan Vural “Daha sonra Davos çıktı, Fatih oldu. Sonra da Padişah oldu, Atatürk’le ilgili pankart açıldı. Doğrusu sen Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı mısın, AKP Genel Başkanı mısın, nesin sen diye sorma ihtiyacı duyuyoruz” dedi.

“AYDIN İL BAŞKANI 2’NCİ PEYGAMBER DİYOR
Basın toplantısında AKP Aydın İl Başkanı İsmail Hakkı Eser’in 14 Kasım 2008’de yaptığı bir konuşmanın kaydını dinleten Vural, İl Başkanı’nın Erdoğan için “Biz Başbakanımızın aşağıyız. Başbakanımız bizim için adeta ikinci peygamber gibidir” dediğini kaydetti. İl Başkanı’nın konuşmasının CD’lerini de basın mensuplarına dağıtan Vural, Eser’in 29 Mart seçimlerinde taltif edilerek İl Genel Meclisi birinci sıradan aday gösterildiğini kaydetti.

“SEN KİMSİN SAYIN BAŞBAKAN”
Başbakan Erdoğan’a “Sen kimsin Sayın Başbakan” diye seslenen Vural, şöyle konuştu:
“Sen kimsin ki peygamberimize, el uzatacak kadar onun adını alacak, mukayese ettirecek kadar bu milli manevi değerlerimizin içini hortumluyorsun. Yeri geldiği zaman iktidarı için partisi için ‘Papaz elbisesi bile giyerim’ diyen bir kimsesin. Bugün geldiğimiz bu noktada milli manevi şahsiyet abidelerimizle mukayese edecek kadar gözlerini hırs bürümüş. Bunlardan dolayı büyük üzüntü duyuyoruz. Ve böyle kimseleri yaptırıp konuşturup taltif ettiren bir siyasal zihniyetle karşı karşıyayız. Böyle bir kişinin milli ve manevi değer şahsiyetlerimizle mukayese edilmesini de Türk milletine hakaret kabul ediyorum.”

“BURASI TAYYİBAN CUMHURİYETİ DEĞİL”
Türkiye’de yıpratılmadık milli ve manevi şahsiyet kalmadığını kaydeden Vural Peygamber’e kimsenin dil uzatmaya hakkı olmadığını söyledi. Aydın İl Başkanının sözleriyle ilgili Cumhuriyet Savcılarını göreve davet eden Vural “Türkiye demokratik bir ülke midir, değil midir? Ne sultanısın sen. İşsiz kalan yoksul bıraktığın gönüllerin mi, yoksa böyle inanç değerlerimizin içini boşaltanların gönüllerinin sultanı mısın? Yoksa Bush’un BOP’unun gönlünün sultanı mısın? Yoksa Davos’un sultanı mısın? Burası Tayyiban cumhuriyeti değil. Uyarıyorum bir daha milli ve manevi şahsiyetlere, peygamberimize dil uzatanlar hadlerini bilsinler” diye konuştu.

SU SAYAÇLARI İLE İLGİLİ İDDİALAR
Vural, basın toplantısında, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’le ilgili de yeni iddialarda bulundu. Su sayaçlarıyla ilgili Sanayi Bakanlığı Ölçüler ve Standartlar Genel Müdürlüğü’nün 2007 yılında İçişleri Bakanlığı’na yazı gönderdiğini ve su sayaçlarıyla ilgili 670 TL civarındaki rakamın tüketicilere külfet getirdiğini ve abonelerin mağdur edildiğini bildirdiğini söyleyen Vural, “Sanayi bakanlığı ‘büyük külfet’ diyor ancak soygun devam ediyor. İçişleri Bakanlığı bu konuda ne yaptı, Ankara Valiliği ne yaptı? Ankara’da niye zorunlu olarak ön ödemeli su sayacı takılıyor?” diye konuştu. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin 26-28 Ocak 2009’da, Elektromed şirketinden, yüzde 20 iş artırımı ile 60 bin su sayacı alımı daha yaptığını kaydeden Vural, “Ankaralı kazıklanmaya devam ediyor, sayaç mı kalmadı depolarda? 42 bin sayaç var, sayacınız mı bitti de 60 bin sayaç daha alıyorsunuz? Günde 200 sayaç takılıyor bu 60 aylık sayaç alındığını ortaya koyuyor. Bu da Gökçek’in Ankaralı’ya su üzerinden kazığı” diye konuştu.

“İHTAREN SÖYLÜYORUM İŞTEN EL ÇEKTİRİLEBİLECEĞİN GÜNLER YAKIN”
Gökçek’e “ihtaren söylüyorum işten el çektirilebileceğin günler yakınö diye seslenen Vural, Gökçek’in kendisiyle ilgili araştırma yaptırdığı iddiaları konusunda ise “Yüreğin yetiyorsa çık televizyondan söyle. Mesaj gönderme. Ne istiyorsan sor. Evime gelip çay içebilir, gel sana acı kahve içireyim” diye konuştu. Vural Gölbaşında malvarlığı olup olmadığı yönündeki bir soruya ise “Var benim değil eşimin, imarsız yerde” karşılığını verdi. (anka)