AKP'li başkan iki camiyi yıkıyor

AKP'li Denizli Belediye Başkanı AKP'li Nihat Zeybekçi, Sümer Mahallesi'ndeki İbadullah Camii'ni yeşil alan, Yücebağ Mahallesi'nde bulunan Altıntop Camii'ni de Çınar Kent Meydanı Projesi için yıkma kararı aldı.

DENİZLİ - AKP'li Denizli Belediye Başkanı AKP'li Nihat Zeybekçi, Sümer Mahallesi'ndeki İbadullah Camii'ni yeşil alan, Yücebağ Mahallesi'nde bulunan Altıntop Camii'ni de Çınar Kent Meydanı Projesi için yıkma kararı aldı.
Denizli Belediye Meclisi, haziran ayı oturumlarında Çınar Kent Meydanı Projesi'ni kabul etti. Proje kapsamında yaklaşık 120 dönüm alanda içinde 160 yapının kent meydanı düzenlemesi için kamulaştırılması kararlaştırıldı. Kamulaştırılacak alan içerisinde Altıntop Camisi de yer aldı.
Belediye Meclisi aynı toplantıda Özelleştirme İdaresi tarafından Denizli Belediyesi'ne hibe edilen Sümerbank Koruluğu ile Denizli Garı arasında bulunan adanın yeşil alan olarak düzenlenmesini kararlaştırdı. Sekiz yıl önce yapılan İbadullah Camii de yeşil alan bölgesi içinde kaldı.
Başkan Nihat Zeybekçi, iki caminin yıkım kararını açıklarken, "Denizli'nin,
milletin menfaati söz konusuysa gerekirse cami bile yıkarız" dedi. Altıntop Camisi'nin Yeni Cami'ye 50 metre uzaklıkta olduğunu söyleyen Zeybekçi, şöyle devam etti: "Kentin göbeğinde 50 metre arayla iki cami var. Gecekonduların yoğun olduğu yerlere bakın, mutlaka cami görürsünüz. Cami yaparak korunuyorlar."