AKP'li başkan sorun dinledi

AKP İstanbul İl Başkanı Mehmet Müezzinoğlu, AKP'li ilçe belediyelerinin yanı sıra CHP, ANAP, DYP ve DSP'li belediye başkanlarıyla kahvaltılı tanışma toplantısında bir araya geldi.

İSTANBUL - AKP İstanbul İl Başkanı Mehmet Müezzinoğlu, AKP'li ilçe belediyelerinin yanı sıra CHP, ANAP, DYP ve DSP'li belediye başkanlarıyla kahvaltılı tanışma toplantısında bir araya geldi. Toplantının ana gündemi belediyelerin borçları ve kaçak yapılardı.
Hidiv Kasrı'ndaki toplantıya İstanbul'daki 74 belediye başkanının tamamına yakını katıldı. Parti ayrımı yapmaksızın ilçe belediye başkanlarıyla birlikte çalışmak istediklerini belirten Müezzinoğlu, "Yönetim anlayışımızda elbette farklılıklar olabilecektir ama birlikte üretip paylaşabileceğimiz hizmetler olabilir kanaatiyle bu adımı attık. Neler yapabileceğimizi tartışacağız" dedi.
Belediye borçları, kaçak yapı gibi sorunların dile getirildiği toplantıda, kaçak yapıyla mücadelede mutabakat sağlanırken, borçların hükümetçe affedilmesi konusunda uzlaşmaya varılamadı. Bakırköy'ün CHP'li Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen, Müezzinoğlu'na kaçak yapı yıkımları için valiliğin de çevik kuvvetle katkıda bulunmasını istiyoruz" dediği belirtildi.