AKP'li İnal: Biz rahatsız değiliz

AKP'nin Grup Disiplin Kurulu üyelerinden Ahmet İnal, Hüsrev Kutlu ile ilgili olarak Disiplin Kurulu'nu gerektirecek bir durum olup olmadığına Genel Merkez'in karar vereceğini belirterek...

ANKARA - AKP'nin Grup Disiplin Kurulu üyelerinden Ahmet İnal, Hüsrev Kutlu ile ilgili olarak Disiplin Kurulu'nu gerektirecek bir durum olup olmadığına Genel Merkez'in karar vereceğini belirterek, "Disiplin Kurulu'na getirecek bir durum varsa savunması alınır, gereken karar verilir" dedi. İnal, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında şöyle konuştu: "Kutlu, hukukçu bir arkadaşımız ve konuları nasıl konuşacağını bilen bir arkadaşımız. Kendisiyle henüz görüşmedim. Disiplini gerektirecek bir durum varsa Genel Merkez karar verir. Savunma kutsal bir haktır. Disiplin Kurulu'na geldiği zaman savunması alınır ve gereken karar verilir. Kutlu'nun partiden ihracını gerektirecek bir durum olup olmadığını bilmiyorum."
İnal, "Siz de aynı kulisi paylaşıyorsunuz. Siz Atatürk'ün mareşal üniformalı resminden rahatsızlık duyuyor musunuz?" sorusu üzerine de, "Hayır. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, Kurtuluş Savaşı'nın ender komutanı olan büyük devlet adamının posterlerinin her yerde bulunması bizi sevindirir, üzecek bir yanı yoktur" yanıtını verdi. İnal, Meclis'teki taburdan rahatsız olup olmadığı yönündeki bir soru üzerine de, "Askerlerimiz bizim çocuklarımız, yavrularımız. Bundan rahatsızlık duymamız mümkün değil" dedi.