AKP'li kadın vekile sert yanıt: Haremi özlemiş

AKP'li kadın vekile sert yanıt: Haremi özlemiş
AKP'li kadın vekile sert yanıt: Haremi özlemiş
AKP Balıkesir milletvekili Tülay Babuşçu'nun dün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas'ın tarihteki temsili Türk askerleriyle birlikte çekilmiş fotoğrafını, '90 yıllık reklam arası sona erdi' mesajıyla yorumlamasına CHP'li Melda Onur'dan sert tepki geldi.

RADİKAL - Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ’ın Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas’ı Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndaki karşılama töreninde, tarihteki temsili Türk askerleriyle birlikte çekilmiş fotoğrafını Twitter’dan paylaşarak, “600 yıllık imparatorluğun 90 yıllık reklam arası sona erdi” yazan AKP 'li milletvekili Tülay Babuşçu'ya sosyal medyadan aldığı tepkilere, “Beni tahrik edeceğinizi düşünerek bir beklentiniz mi var bilmiyorum ama size sadece gülüyorum. Günümü şenlendirirsiniz sağolun” yanıtını verdi.

FOTOĞRAF YORUMU
Babuşçu, “Bu resim okunması gereken bir resim. Filistin’i vermediği bahanesiyle yıkılan Osmanlı İmparatorluğu ve Filistin Devlet Başkanı’yla Cumhurbaşkanı’mızın arka plan görüntüsü. Muhteşem bir zeka. Tabiiki Sn Cumhurbaşkanımızın zekası. 600 yıllık İmparatorluğun 90 yıllık reklam arası sona erdi” mesajına “RTE” adlı kullanıcıdan gelen, “Ey Haçlılar, 600 senelik imparatorluğun 80 yıllık arası sona erdi, geliyoruz, BüyükOsmanlıYürüyüşüBaşladı” mesajını da paylaştı. 

Babuşçu'nun mesajına muhalefet partilerinin kadın vekillerinden sert yanıt geldi. Hürriyet gazetesinden Turan Yılmaz'a konuşan CHP İstanbul Milletvekili Melda Onur, "Ben bu hanımı bugüne kadar hiç görmedim. Bunlar, sosyal medya deyimiyle trollük ediyorlar. Onun için de trolün ağına hiç takılmadan ‘haremi özlemiş herhalde’ deyip geçiyoruz kendisini" dedi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Zühal Topcu ise Babuşçu'yu 'cehalet'le suçladı: "Onun tarihi iyi okuması lazım. Demek ki cehaleti dip yapmış o hanımefendinin. Tarih bilgisi, bu cehaletini ortaya vurması gerçekten ayakları yere basmayan özgüvenin göstergesi. Atalarının da kemiklerini sızlatmıştır o ifadeler. Yazık, çok yazık."

AKP'Lİ BOSTANCI: İMPARATORLUK DÖNEMİ KAPANDI
AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı ise, "İmparatorluklar dönemi kapandı. Yaşadığımız zaman, birtakım eleştirilerle birlikte ulus devletlerin zamanı. Genel olarak baktığımız zaman Cumhuriyet dönemi çok önemli, çok değerli ve son derece başarılı. Tülay Hanım kişisel bir değerlendirme yapmış, bir cümleden bir makale konusu çıkartmamak lazım" değerlendirmesini yaptı.


  http://www.radikal.com.tr/127343912734397

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  kedisero - UNDECLARED50

  nedir bu geçgelenlerdeki yenidendoğum arzusu? Griffin buna faşizm diyor.

  Yeni Türkiye - user483040

  Böyle boş ve cahil insanlar nasıl milletvekili olabiliyor anlayamıyorum!

  ... - amaurot

  Osmanlı hayranı vekil, kendisine seçme ve seçilme hakkının o 90 yıllık "reklam arasında"verildiğini mutlaka biliyor mudur? O sayede milletvekili koltuğunda oturduğunu illaki birilerinin hatırlatmasına gerek var mı? Ya Osmanlı deyince akıllara hemen haremi getirenlere ne demeli, Osmanlıda yok muydu cevval kadınlar?

  Yorum Yok - celal103

  Cumhuriyetcilerle Seriatcilarin catismasi.Kim ranti goturecek kavga bunun kavgasi.Ne Somada olen 301 madencinin nede Roboskide olen 34 Kurdun sorunu.

  her türlü görüş olabilir. - DirençB.

  Gerçekçi olmak lazım bu ülkenin yönetim biçimiyle ilgili hemen herkezin kafasında hayaller vardır. Kimi Arabistan gibi olsun ister, kimi Danimarka gibi bu uzarda gider. Sorun gerçekten bir Cumhuriyet millet vekilinin böyle konuşması mı hayır asla değil, sorun bireysel görüşleri bukadar labil olan birisinin millet vekili olmasımı hayır, aslında sorun gerçekten sorunlarla uğraşmak yerine saçma sapan polemikler üretilip uğraşılması, zaten bekliyorduk bu seçimler öncesi böyle bir polemik yaratılacağını, Umarım birgün bizim millet vekillerimizde seçim polemiği yaratanlardan değil toplumun gerçek sorunlarını için çözüm yaratan lardan olur.

  600 yıllık imparatorluğun.......Balçovalı - balçovalı

  Bu hanım söylediklerine inandığından değil,birkaç ay sonra yapılacak seçim için tek seçicinin gözüne girmeye çalışmış.Yoksa, Büyük Atatürk'ün dediği gibi : Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. (sonsuza kadar)

  Zavallı.... - citizen

  Tülay Babuşçu isimli zavallı (sözde) vekil ne yapsın.., konuş talimatı vermişlerdir o da konuşmuş işte . Ne söylediğini., söylediğinin ne anlama geldiğini biliyor mu acaba...