AKP'li Küçükali için ihraç istendi

AKP Merkez Yürütme Kurulu, İstanbul Milletvekili Göksal Küçükali'yi kesin ihraç istemiyle disipline sevk etti. Küçükali, Uğur Dündar'ın Arena programında işadamı Adnan Güner tarafından, rüşvet ve çete suçlamasıyla yargılanan kişiler ile ilgili ifadesini değiştirmesi için kendisine baskı yapmakla suçlanmıştı.

ANKARA - AKP Merkez Yürütme Kurulu, İstanbul Milletvekili Göksal Küçükali'yi kesin ihraç istemiyle disipline sevk etti. Küçükali, Uğur Dündar'ın Arena programında işadamı Adnan Güner tarafından, rüşvet ve çete suçlamasıyla yargılanan kişiler ile ilgili ifadesini değiştirmesi için kendisine baskı yapmakla suçlanmıştı.
Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, Arena programının ardından parti yönetimine Küçükali hakkında gerekenin yapılması için talimat verdiği bildirildi. Önceki günkü AKP-MYK toplantısında Küçükali'nin 'tedbirli' olarak Disiplin Kurulu'na sevkine karar verildi. Daha önce de iki ay geçici ihraç cezası alan Küçükali ise "Bana atılmış bir iftira var. Mesneti bile yok. Partinin elinde bilgi ve belge olmalı ki disipline versinler" dedi.