AKP'li Metin Külünk'e, Almanya'da 'yeşil sermaye' tepkisi

AKP'li Metin Külünk'e, Almanya'da 'yeşil sermaye' tepkisi
AKP'li Metin Külünk'e, Almanya'da 'yeşil sermaye' tepkisi
AKP milletvekili Metin Külünk, İslam karşıtlarını protesto gösterisine katılmak için gittiği Köln'de bir 'yeşil sermaye' mağdurunun tepkisiyle karşılaştı: "Milli Görüş camilerinde para topladılar, sonra soyulduğumuzu öğrendik. Hakkımı helal etmiyorum Tayyip sana."

KÖLN – Almanya'nın Köln kentinde, İslam karşıtı Pegida'nın uzantısı Kögida adlı grubun düzenlediği gösteriyi protesto için yapılan mitinge katılan AK Parti İstanbul Milletvekili ve AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı Metin Külünk, yeşil sermaye mağdurunun protestosuyla karşılaştı.

Gösterinin yapıldığı meydanda Almanlarla bir süre sohbet eden Milletvekili Metin Külünk, yeşil sermaye mağduru olduğunu iddia eden Hanifi Doğan'ı (70) yanına çağırdı. İkili bir süre sakince konuştu. Ancak Hanifi Doğan daha sonra, "Hakkımı helal etmiyorum Tayyip sana" diye bağırmaya başladı. Bunun üzerine Ak Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, "Sayın Cumhurbaşkanımıza haksızlık ediyorsun" diyerek Hanifi Doğan'ın yanından uzaklaştı.

Yeşil sermayenin kendisini yaklaşık 1 milyon mark dolandırdığını ileri süren Hanifi Doğan, Metin Külünk'e, "Hakkımı sana da helal etmiyorum" diyerek bağırmaya devam etti.

Dört çocuk babası ve 41 yıldır Almanya'da yaşayan Hanifi Doğan, "Milli Görüş camilerinde bizlerden para topladılar. 'Memlekette sizin de bir taşınız' olsun dediler. Ama ne yazık ki soyulduğumuzu öğrendik" dedi.

(Hakan AYTAŞ / DHA)


  http://www.radikal.com.tr/1265924126592411

  YORUMLAR
  (11 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  - user855766

  Koyunlardan biri bir uçurumdan atladığında diğerleri de düşünmeden atlar. Sürü psikolojisi öyle bir şey.

  - user855766

  yalan söyleyerek vatandaşı söğüşleyenler Yüce Allaha hesap vermiyeceklerini zannediyorlarsa aldanıyorlar

  Alman polisine söylesin kimliğini alsınlar - user394183

  Korumalar da 2 tane vursaymış canım, Almanya ikinci vatan zaten ha burası ha orası ne farkeder? Burda birini malını çalsa ve sen hırsız var diye bağırsan seni gözaltına alırlar hırsızı değil.

  Din tüccarları.. - user934512

  bu amca gibi kaç insan vardır aldatılan.. dini duyguları sömürülen.. ama kendi düşen ağlamaz diyorum sonra.. islamiyet araştır, soruştur diyor.. her sakallıya güvenip para verilmez.. din tüccarlarına güvenmeyin artık..

  - aliarkadas

  İyi olmuş, siz bu kafalarla daha çooook soyulmayı hak ediyorsunuz

  Dayak - user517780

  Amca Türkiye de olsa dayağı yerdi.

  ahhh - user752329

  bu amcanın ahını alanın vay haline