AKP'li Tanrıverdi isim vermeden BDP'li belediyeleri eleştirdi: Bu tek kelime ile hainliktir

AKP'li Tanrıverdi isim vermeden BDP'li belediyeleri eleştirdi: Bu tek kelime ile hainliktir
AKP'li Tanrıverdi isim vermeden BDP'li belediyeleri eleştirdi: Bu tek kelime ile hainliktir
AKP'li Hüseyin Tanrıverdi, yerel yönetimlere gönderilen ödeneklerin belirlenen kriterlere uygun olarak pay edildiğini belirterek, 'Yerel yönetimlere hizmet yapılması için tahsis edilen imkanları, bölücülüğe ve ayrımcılığa, teröre yataklık etmeye kullanılması tek kelime ile ihanettir, hainliktir' dedi.

ANKARAAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı İl Genel Meclisi Başkan ve Başkan Vekilleri 2012 Yılı 1. İstişare Toplantısında yaptığı konuşmada, AK Parti'nin oy kaygısı ve siyasi mülahazalar gütmeden, kimin hangi partiye oy verip vermediğine bakmadan ve partizanca yaklaşımlarda bulunmadan hizmet verdiğini belirtti.

AK Parti iktidarında yerel yönetimlere gönderilen ödeneklerin her zaman belirlenen kriterlere uygun olarak pay edildiğini, Diyarbakır'a, İzmir'e, Antalya'ya, Şırnak'a, Tunceli ve Batman'a hangi esaslarla ödenek gönderiliyorsa Ankara'ya, Samsun'a, Manisa'ya, Ağrı ya da Rize'ye de aynı esaslara göre ödenekler gönderildiğini anlatan Tanrıverdi, şöyle konuştu:

“Yerel yönetimlere hizmet yapılması için tahsis edilen imkanları, bölücülüğe ve ayrımcılığa, teröre yataklık etmeye kullanılması tek kelime ile ihanettir, hainliktir. Terör örgütü PKK 'nın çatı yapılanması olan KCK'ya yapılan operasyonlarda ortaya çıkan görüntüler, basına yansıyan ses kayıtları, belge ve dokümanlar tüyler ürperticidir. Beyoğlu'nda yapılması planlanan bir eylemde, kadınların ön plana çıkarılması, panzerlerin altına girilmesi ve ölünmesi talimatı veriliyordu. Kadınların ölmesi ile 'haklılığımız artacaktır' deniliyordu. Bu nasıl bir kin ve nefrettir ki insan hayatını böylesine önemsiz ve değersiz görmektedir.

Bizim ülkesiyle, milletiyle, bayrağıyla toprağıyla sorunu olmayan herkese kapımız açıktır, her türlü demokratik hak ve talep yasalar ve hukuk çerçevesinde kullanılmaktadır. Şehirlerde, kırsalda terör estirerek, güvenlik güçlerine hain saldırılar düzenleyerek, bebek, yaşlı, kadın demeden vatandaşlarımızı hedef alan bu eli kanlı caniler her zaman karşısında milletimizi bulacaktır.”

13 İL DAHA BÜYÜKŞEHİR OLABİLİR
Türkiye 'nin nüfusunun 75 milyona yaklaştığını, nüfusu 750 binin üzerinde olan 13 ilin büyükşehir olabileceğini dile getiren Tanrıverdi, Şanlıurfa, Hatay, Manisa, Balıkesir, Kahramanmaraş, Van, Aydın, Denizli, Muğla, Tekirdağ, Mardin, Malatya ve Trabzon'un büyükşehir olabileceğini söyledi.

Tanrıverdi, yerel yönetimler reform çalışmalarının Köy Kanunu ile devam edeceğini bildirerek, kanuna ilişkin çalışmaların bitme aşamasına geldiğini, köylerin tüzel kişilikleri ile köyde yapılması zorunlu işler, organlar ve köylerin idari yapılarının günümüz ihtiyaçlarına göre yeniden şekilleneceğini kaydetti. (aa)