AKP'li vekilin isyanı: Bu paralar seçimden önce dağıtılacaktı!

AKP'li vekilin isyanı: Bu paralar seçimden önce dağıtılacaktı!
AKP'li vekilin isyanı: Bu paralar seçimden önce dağıtılacaktı!
AK Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek, don nedeniyle zarar gören çiftçiye seçimden önce dağıtılması için Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından 5 milyon TL gönderildiğini belirterek, "Bunun seçimden önce dağıtılması yönünde talimat vardı. Çiftçimizin parası 9 veya 10 Haziran'da dağıtıldı. Bürokrasi, bu noktada yapabileceği ihaneti yaptı" dedi.

RADİKAL - AK  Parti Burdur İl Danışma Meclisi toplantısı, Öğretmenevi Konferans Salonu'nda yapıldı. Toplantıya, AK Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek, İl Başkanı Ömer Bütüner, İl Genel Meclisi Başkanı Osman Karakaya, belediye başkanları, il genel meclisi üyeleri, belediye meclis üyeleri ile partililer katıldı.

PARA SEÇİMDEN ÖNCE DAĞITILMADI

Petek, 7 Haziran seçimlerinde bürokraside yaşanan sıkıntıların kendilerine pahalıya mal olduğunu söyledi. Petek, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun talimatıyla seçimden önce Burdur'da dondan zarar gören çiftçilere dağıtılmak üzere 5 milyon lira gönderildiğini ve Burdur Valiliği hesabına yatırıldığını belirtti. Bu paranın seçimden önce dağıtılması yönünde talimat verildiğini, ancak ödemelerin seçimden sonra yapıldığını anlatan Petek, "Burdur'daki bürokraside bunun dağıtılmasını sağlayamadık. Çiftçimizin parası 9 veya 10 Haziran'da dağıtıldı. Bürokrasi bu noktada yapabileceği ihaneti yaptı. Buna ihanet diyorum, çünkü para Burdur Valiliği'nin kasasındaydı. Sorumluları kimse bunun da hesabını verecekler" diye konuştu.

'HÜKÜMETE GÜVEN İYİ'

AK Parti hükümetine duyulan güvenin iyi olduğunu savunan Reşat Petek, kriz ortamına rağmen ekonomide büyük bir kriz yaşanmadığını, ülke itibarının sarsılmadığını söyledi. Terörle mücadelede de yeni kurulmuş, güvenoyu almış bir hükümet gibi yollarına devam ettiklerini, en kritik kararları alarak uyguladıklarını aktaran Petek, son günlerde parti içine nifak sokmak isteyenler olduğunu, ancak bunu başaramayacaklarını söyledi.

İl Başkanı Ömer Bütüner ise 7 Haziran seçimlerinde büyük hedefler koyduklarını, ancak bunu başaramadıklarını söyledi.

 

(Mesut MADAN/BURDUR/DHA) 

 


  http://www.radikal.com.tr/141391214139122

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Parti devleti işte budur! - user386708

  Çiftçiye destek parasının 7 Haziran'dan önce ödenmesinin yegane hikmeti, bir seçim rüşveti olmasıdır. Dolayısıyla, Petek'in ihanet dediği şey esasen sadece kamu görevlilerinin Akape'ye ihanetinden ibarettir zira bu gaflet halindeki şahıs kamu kaynaklarının Akape'nin malı olduğuna ciddi ciddi inanmış görünmektedir.

  üzülme beeee nasılsa yine seçim var! - asu555@kahkaha.com

  rüşveti erken dağıtım oy devşiremediğine üzülmüş vah vah! kasımda bir daha seçim var şimdiden kömürü, parke taşını, yağı, pirinci dağıtıyorsunuz onları da araya sıkıştırın!