AKP'liler Erdoğan'a kızdı

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, Kanal 7'de din istismarı ile ilgili tartışmalara değinerek, "Geçmişte dini istismar yanlışına biz de düştük.

ANKARA - Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, Kanal 7'de din istismarı ile ilgili tartışmalara değinerek, "Geçmişte dini istismar yanlışına biz de düştük. Şimdi bunu gözetmek zorundayız. Dini siyasette istismar edemeyiz" sözleri, parti içinde tepkilere neden oldu.
Ersönmez Yarbay (Ankara): Aynı partiden gelen şahıslarız. Ben geçmişte dini istismar etmedim. Aksine inandığım şeyleri savundum. Dolayısıyla 'din istismarı yaptık' tabiri Başbakan'a aitse, talihsiz bir söz olmuştur. Dini istismar etmek, dinin kendisine hakarettir.
Nurettin Aktaş (Gaziantep): Milli görüş teşkilatından geldim. Milli Nizam Partisi ile siyasete atıldım. FP'nin kapanması ile bu siyasi hareketin içinde yeraldım. Geçmişteki kadroların içinde yeralmaktan şeref duyuyorum. Bu kadroların geçmişte söyledikleri şeylerin ne kadar doğru olduğunu bugün görüyoruz. Hiçbir zaman dini siyasete alet etmedim. İçinde bulunduğum siyasi kadro da etmedi. Zaten dini siyasete alet ediyor, demek, inananlara hakaret sayılır.