AKP'nin aday adayının uzmanlığı dayısıyla MGV'ye gitmek

AKP'nin aday adayının uzmanlığı dayısıyla MGV'ye gitmek
AKP'nin aday adayının uzmanlığı dayısıyla MGV'ye gitmek
AKP'nin İstanbul 1. Bölge aday adayı Ayser Soy, kendisini tanıttığı broşüründe özgeçmiş bilgilerine küçükken dayısı ile MGV evlerinde sohbetlere katıldığını, sosyal medyada 'Kronik Tayyipçiler' adıyla grup kurduğunu yazıp AKP'lilerden destek istedi.

RADİKAL- AKP 'de milletvekilliği için adaylık yarışında sona geliniyor. AKP'nin İstanbul 1. Bölge Milletvekili aday adayı Ayser Soy'un özgeçmişi sosyal medyada tartışma konusu oldu. 1. Bölge Milletvekili aday adayı olan Ayser Soy özgeçmişinde küçükken dayısı ile MGV evlerinde sohbetlere katıldığını, sosyal medyada 'Kronik Tayyipçiler' adıyla grup kurduğunu yazarak AKP'lilerden destek istedi. Cumhuriyet'te yer alan habere göre, Soy, kendisine yönelik tepkilere ise şöyle cevap verdi: "Babası olmayan bir kızın,dayısıyla MGV evlerinde ki sohbetlere katılmasından ve 'Kronik Tayyipçiler Topluluğu'  grubunun bir parçası olmaktan da gururluyum, onurluyum. Şimdi de TÜRGEV'e gidiyorum."

Soy CV'sinde şu bilgilere yer verdi :

26.12.1978 Ordu Kumru Doğumlu (Kafkas ve Trabzon kökenli)

Master (Hoca Ahmet Yasavi Üniversitesi)
Yönetici ve Uzman Danışman Mesleği
Küçükken Dayısı ile MGV evlerinde sohbetlere katıldı
Pendik(2013-2015) İlçe Kadın Kolları Başkanı ( Siyasi alanda SHİB, Teşkilatlanma, Sosyal İşler Başkanlıkları yaparak Teşkilatta Yetişti)
Sosyal Medya Uzmanı (Kronik Tayyipçiler Topluluğu Grubu Kurucusu Facebook)
KADEM Kadın ve Demokrasi Derneği
Pendikliler Kültür ve Demokrasi Derneği
Ordulular Derneği
Bosna Sancak Kültür ve Dayanışma Derneği
Evli-1 Çocuk Annesi

 


TWİTTER'DAN YANIT VERDİ 

Ayser Soy, kendisine gelen eleştirilere "herkes KRONİK TAYYİPCİLER TOPLULUĞU üyesi olamaz :))" diyerek Twitter'dan yanıt verdi. Soy'un attığı tweetler şöyle:

Hakkımda başlatılan kampanyaya EyvAllah.İfadeler,davanın yüceliğini anlamayanlara komik gelebilir.Çocukluğumuzdan beri davamıza sahibiz

Babası olmayan bir kızın,dayısıyla MGV evlerinde ki sohbetlere katılmasından ve KTT grubunun bir parçası olmaktan da gururluyum, onurluyum.

Düşüncelerimizi hafife alan sanal kahramanları tartışmaya davet ediyorum. Klavyeleri kadar sözlü anlatımları da güçlü mü acaba :))

Mavi hap ile sanal alemde kendi kendinize devam edin canlar :))

Ve herkes KRONİK TAYYİPCİLER TOPLULUĞU üyesi olamaz :))

Profesyonel metin yazmadım. Samimi oldum. Ne varsa yazdım. Dogru küçükken MGV ye gittim. Şimdi de TÜRGEV e gidiyorum. Daha da gidecem...