'AKP'nin gizli gündemi var'

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Başbakanlık Müsteşarı Ömer Dinçer'i görevden almayan hükümeti suçlayarak, "AKP'nin gizli bir gündemi olduğu kuşkusu doğrulandı" dedi.
Haber: ZİHNİ ERDEM / Arşivi

ANKARA - CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Başbakanlık Müsteşarı Ömer Dinçer'i görevden almayan hükümeti suçlayarak, "AKP'nin gizli bir gündemi olduğu kuşkusu doğrulandı" dedi.
CHP'nin dünkü parti meclisi toplantısında yine AKP'ye yüklenen Baykal, şöyle konuştu: "AKP' nin gizli bir gündemi var deniyordu. Buna ihtimal vermiyordum. Ama son zamanlardaki gelişmeler bende 'bunların gizli gündemi' olduğu kanısını uyandırdı."
Baykal, Dinçer'in laiklik konusundaki düşüncelerinin, Atatürk'ün resminin TBMM'den kaldırılmasını isteyen Hüsrev Kutlu olayından çok önemli olduğuna dikkat çekti. Bazı çevrelerin kendilerini YÖK yasası ve Anayasa'nın değiştirilmesine karşı çıktıkları için tutuculukla eleştirdiğini anımsatan Baykal, "Şimdi ortaya çıktı ki, bizim YÖK'te yapmak istediğimiz değişiklikle bunlarınki farklı. Bunların Anayasa değişikliğine evet deseydik, Anayasa'nın değiştirilemez temel niteliklerinin önemi kalmayacaktı" dedi.
Genel Başkan Yardımcısı Eşref Erdem yerel seçimlerde adayların merkez yoklamasıyla belirlenmesine karar verildiğini söyledi.