AKP'nin İzmir kozu Binali Yıldırım

AKP'nin İzmir kozu Binali Yıldırım
AKP'nin İzmir kozu Binali Yıldırım
AKP'nin 'üç dönem milletvekilliği' kuralına takılacak isimler arasında yer alan Binali Yıldırım'ın, 2014'te İzmir'in yönetimine aday olacağı belirtiliyor.

2014'teki yerel seçimlerde AK Parti 'nin en çok istediği kentlerden birinin İzmir olduğu gerçeği ortada.

Şu an kent kabineye iki bakan vermiş durumda (Binali Yıldırım ve Ertuğrul Günay) ve EXPO hamlesini, 2014 için bu bakanlardan biri olan Yıldırım'ın adaylığının takip edeceği kulislerde konuşuluyor.  Başbakan Erdoğan 'ın EXPO'yu İzmir'e kazandırmak için yarın yapacağı zirveye dikkat çekildi.

Dört ülkeyle yarışa girişen İzmir'deki organizasyonun yapılacağı alan olarak İnciraltı'nın belirlendiği ve kanun tasarısının önceki akşam Meclis'e sunulduğunun kaydedildiği haberde, Erdoğan'ın yarın EXPO organizasyonunu düzenleyen Uluslararası Sergiler Bürosu'nun (BIE) Genel Sekreteri Vicente Loscertales ile İstanbul 'da buluşacağı belirtildi.

Haberde, CHP 'li belediyelerin, operasyonlar nedeniyle sıkıntılı bir süreçten geçtiği İzmir'de çok sayıda projeyi görücüye çıkaran AK Parti'nin asıl hedefinin 2014'teki yerel seçimler olduğu ve CHP'nin kalesini Binali Yıldırım fethetmeye kararlı olduğunun kulüslerde konuşüldüğü belirtildi.

Yıldırım, partinin 'üç dönem milletvekilliği' kuralına göre bir sonraki genel seçimlerde milletvekili adayı olamayacak isimelrden biri. (Akşam)