AKP'nin kitabında Gezi ve 17 Aralık hep 'dizayn'

AKP'nin kitabında Gezi ve 17 Aralık hep 'dizayn'
AKP'nin kitabında Gezi ve 17 Aralık hep 'dizayn'
Yaklaşan yerel seçimler öncesinde Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı, Gezi olayları ve 17 Aralık operasyonuyla ilgili bir kitapçık yayınladı.

Radikal.com.tr - “Herkes Bu Gerçekleri Bilmeli” adlı kitapçık, “ Türkiye ne zaman şahlansa, karanlık lobilerde malum kampanya başlar” sözleriyle başlıyor. Kitapçıkta Gezi eylemleri ile 17 Aralık operasyonunun birbiriyle bağlantılı olduğu savunuluyor.
Milliyet'in haberine göre, Başbakan Erdoğan’ın Ocak 2009’da Davos’taki Dünya Ekonomik Forumu’nda yaşanan “One Minute” çıkışıyla ilgili fotoğrafının iki sayfada kullanıldığı kitapçıkta, “En önemli amaç Türkiye’nin mimarı olan Recep Tayyip Erdoğan ’ı devre dışı bırakıp Recep Tayyip Erdoğan ’sız bir Türkiye siyaseti dizaynıdır” sözlerine yer veriliyor. 

GEZİ SUÇLANDI

Kitapçıkta Gezi Parkı olaylarının hemen öncesinde; Japonya ile Türkiye arasında 22 milyar dolarlık yatırımla Sinop’ta nükleer santral kurulması için adım atıldığı, Merkez Bankası döviz rezervini 135 milyar dolara çıkarttığı, İstanbul’a 3. Havalimanı projesinin başlatıldığı, 3. köprünün temelinin atıldığı, IMF borcunun tamamen ödendiği, terörün durduğu belirtiliyor.
Kitapçıkta, 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu da, “Gezi olayları nasıl ağaç, park, çevre kılıfına saklandıysa, 17 Aralık komplosu da yolsuzluk kılıfına saklanmak istendi” sözleriyle anlatılıyor.