AKP'nin seçim şarkısı açıklandı: Davutoğlu Ahmet Hoca!

AKP'nin seçim şarkısı açıklandı: Davutoğlu Ahmet Hoca!
AKP'nin seçim şarkısı açıklandı: Davutoğlu Ahmet Hoca!
AKP'nin Konya İl Kongresi'nde AKP'nin 2015 genel seçimlerinde kullanacağı seçim şarkısı açıklandı...

RADİKAL - AKP 'nin Konya İl Kongresi'nde AKP'nin 2015 genel seçimlerinde kullanacağı 'Bir Yiğit Adam' şarkısı ilk kez Ayna grubu tarafından seslendirildi. Şarkının sözleri Kiziroğlu Mustafa Bey şarkısından uyarlama...

'Bir Yiğit Adam' şarkısını Ayna Grubu seslendirdi.

İşte şarkının sözleri:
Geldi vatan aşkına Davutoğlu Ahmet Hoca

Geceyi gündüze katan

Adam kim, yiğit kim, dürüst kim kim kim

Davutoğlu Ahmet Hoca

Bir bilge adam, bir yiğit adam

Dualarla çıktı yola

Umut yaydı sağa sola

Reisle girdi kol kola

Bütün dünya tanır onu

Tam bir Osmanlı torunu

Yiğit kim doğru kim dürüst kim

Bağrına bastı herkesi

Birlik olmak meselesi

Yeni Türkiye'nin sesi

Adam kim dürüst kim

Davutoğlu Ahmet Hoca

Bir bilge adam, bir yiğit adam


DAVUTOĞLU: BAŞ ŞEHİRLER BAŞ EĞMEZ

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti Konya 5. Olağan Kongresi'nde konuştu.

İşte Davutoğlu'nun açıklamaları:

Size çok şey borçluyuz. Huzurunuzda olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Ne zaman milli iradeyi görmek istesek Konya yanımızda olsun. Size hürmetlerimle selam ediyorum ama iki özel selamı ileteceğim. 10 Ağustos’ta destek verdiğiniz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan selamlar getirdim.
Bir selam da Evladı Fatihan’dan. İşte Konya Selçuklunun payitahtı, Osmanlı ve Türkiye’nin merkez şehri Konya. Size Üsküp’ten selamlar getirdim.

'BAŞ VERİRLER AMA BAŞ EĞMEZLER'
1 hafta içinde 4 başkentimizi ziyaret ettim. Pazar günü Ankara kongresini yaptık. Sonra Üsküp’e gittim. Üsküp’ten sonra Edirne’deydim. Aynı gün akşam İstanbul’a geldim. 5 günde 4 mukaddes payitahtı ziyaret ettim. Başşehirler bir kez başşehir oldu mu baş verirler ama baş eğmezler.

Milli irade testi olduğunda Konyalılar herkesten önce öne çıktılar ve ne zaman milli iradeye sahip çıkmak gerektiğinde mücadele ettiler, zulüm gördüler belki ama baş eğmediler. Biraz önce Meşal bir olaydan bahsetti, İsrail hepimizin Kudüs’ünü kendi başşehri ilan ettiğinde Konyalılar sokaklara çıktılar ve ''Kudüs bizim onurumuzdur'' dediler. 12 Eylül’ü yapanlar bu mitingi ihtilallerine gerekçe kılmaya çalıştılar.
Kudüs, Gazze, Filistin, Somali, Halep, Saraybosna, Üsküp, Semerkant, burada mı. İşte bu kongreler bizim için bu sesi haykırma günüdür. 

'YÜKSELEN TÜRKİYE'NİN ÖNÜNÜ KESMEK İSTEYEN HERKES HESAP VERECEK'

Buradan gelin bir yılın muhasebesini yapalım. Gezi provokasyonlarıyla daha sonra asırlık çınar ağaçlarına sessiz kalanlar Türkiye’yi kargaşa alanına çevirmek istediler. Uluslararası medya yayın yaptı, Türkiye’de kriz var mesajı vermek istediler. Sonra susturmak istedikleri ses Türkiye’nin mazlumlara sahip çıkan sesiydi. Herkes hesap verecek. Yükselen Türkiye’nin önünü kesmek isteyen herkes hesap verecek. Milletten almadığı desteği kapalı kapılar ardından almaya çalışan herkes hesap verecek.
Geçen sene daha 2012 Şubat’ında MİT müsteşarımıza yönelik hareket başlatanlar, MİT TIR’larına operasyon yapanlar, Dışişlerini dinleyenler istediler ki 30 Mart seçimlerinde Ak Parti ve Türkiye sendelesin. Millet 30 Mart’ta AK Parti’ye sahip çıktığını gösterdi. Tam da seçimden bir gün önce Cumhurbaşkanımız rahatsızlığı nedeniyle Konya’ya gelemediğinde miting alanını dolduran Konyalılara teşekkür ediyorum.

Şimdi 2015’te seçime giderken söylüyorum. Tek tek gelmeyin topunuz birden gelmeyin. Eğer birinizden bile korkarsak Allah bu emaneti bizden alsın. Kim kimle iş birliği, koalisyon yaparsa yapsın milli iradeyi egemen kılacağız.

Nasıl Konya mitingini bahane edip 12 Eylül’ü yapanlar aynı şekilde Kudüs dediğimizde aynı girişiminde bulundular. O topraklar bizim için Konya kadar mukaddestir.