Akşener, adaylık kararını tek cümleyle yorumladı

Akşener, adaylık kararını tek cümleyle yorumladı
Akşener, adaylık kararını tek cümleyle yorumladı
MHP'de Meral Akşener'in milletvekili listesinin dışında bırakılması siyasette deprem etkisi yaratırken, Akşener cephesinden partinin bu kararına karşı tek bir cümlelik yorum geldi. Akşener, danışmanı aracılığıyla İsmail Küçükkaya'ya ilettiği açıklamasında, "Genel başkanın takdiri" dedi.

RADİKAL - Milliyetçi Hareket Partisi 'nde ( MHP ) aday listesi netleşti. Listedeki en büyük sürpriz Meral Akşener'in aday gösterilmemesi oldu. Bahçeli, Meclis Başkanlığı adaylığı için Akşener'in adı geçtiğinde ''Bu şekilde söylenen isimlerden hiç hoşlanmam, ismi geçeni de devre dışı tutarım. Meral Akşener’i eğer çok sık kullanırsanız, o devre dışı kalır haberiniz olsun'' demişti. Bahçeli aday listeleri hakkında yaptığı ilk açıklamada ise aday olamayan partililerin bu durumu anlayışla karşılayacaklarına emin olduğunu belirtti. MHP'li Öztürk ise yaşananaların olağan olduğunu ifade etti.

AKŞENER KONUŞTU

MHP'de Meral Akşener'in aday listesinde yer almaması gündeme oturdu. Akşener cephesinden ise tek cümlelik bir yanıt geldi.
Gazeteci İsmail Küçükkaya, Fox TV'deki Çalar Saat'te Akşener'in danışmanı aracılığıyla ilettiği yorumu duyurdu.
Akşener karar için "Genel Başkanın takdiridir, yorum yapamam" dedi.

MHP Meral Akşener'i aday göstermedi

MHP'DEN İLK AÇIKLAMA: OLAĞAN ŞEYLER

MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, "Meral Akşener’in aday gösterilmemesinin özel bir nedeni yok. Bu bir nöbet değişimidir. Bu tip sorulara muhatap olmamıza da biz şaşırıyoruz. Siyasi hayatta olağan şeyler. AKP ’de de kurucular dinlenmeye çekiliyor. Olağan bir şey bu" dedi.