Akşener: İslam hukukunda iftiranın cezası 80 değnek!

Akşener: İslam hukukunda iftiranın cezası 80 değnek!
Akşener: İslam hukukunda iftiranın cezası 80 değnek!
A Haber kanalında, Cemil Barlas ve Latif Erdoğan tarafından "uygunsuz kaseti olduğu" iddialarına maruz kalan Meral Akşener, "Bir ülkede yaşayan kadınların namusu, şerefi ve can güvenliği devleti yönetenlere aittir. Ama oradan da bir şey çıkmıyorsa, Müslüman olduğunu söyleyen bu şahıs ile aramızda İslam hukuku dahil olacak" dedi.

RADİKAL – TBMM Başkanvekili ve MHP Milletvekili Meral Akşener, hakkında ortaya atılan kaset iddiaları ilgili olarak mahkemeye şikayette bulunduğunu ve RTÜK'e müracaat ettiğini açıkladı.

Akşener, dün akşam CNN Türk'te Mirgün Cabas'ın programına konuk oldu. Akşener, programda kaset iddialarıyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Benimle ilgili meseleden, siyaseten kadın olmanın zor olduğuna kanaat ettim.  Bugün itibariyle mahkemeye verildi ve RTÜK'e de müracaat ettim, o kanalla ilgili olarak. Bu kanalın sahipleri bildiğim kadarıyla Kalyon İnşaat. Tanıdığım bir aile. Diğer taraftan Sayın Erdoğan'ın damadı ve kardeşi burada görev yaptılar. Benim bildiğim, bir ülkede yaşayan kadınların namusu, şerefi, iffeti ve can güvenliği devleti yönetenlere aittir.  Bundan sonrası bu ülkeyi yönetenlerin işidir, görevidir. Bu iki taraftan da hiçbir şey çıkmıyorsa… O zaman bu iki kişinin birisi Müslüman olduğunu söylüyor.  Demek ki bu şahıs ile aramızda İslam hukuku dahil olacak. Müslüman bir Türk kadını olarak kısas hakkım doğacak. İftiranın karşılığı, ilgiliye 80 adet değnek atmaktır. Demokrat ve liberal olarak kendini tanımlayanların en önemli özelliği ahlaktır. Hukukun ve RTÜK'ün ve de bu kanalın sahiplerinin ne yapıp ettiklerine bakacağım. Böyle bir iftiranın sonuçlarını hep beraber göreceğiz."

Ahmet Hakan'dan Latif Erdoğan'a 'kaset' soruları

' AK PARTİ SEÇMENİ ÇOK BIKKIN'

Akşener 7 Haziran'daki genel seçimlerle ilgili tespitlerini de şöyle anlattı:

"HDP ile ilgili bir bilgi veya veriye sahip değilim. Dolaşırken irtibatımız AK Parti'ye oy vermiş seçmen ve  CHP  seçmenidir. Benim görebildiğim 17-25 Aralık operasyonu AK Partili seçmende ciddi bir rahatsızlık yaratmış durumda. Bugün Ak Parti'ye oy verenlerin ve vermeyi düşünenlerin çok bıkkın olduğunu gördüm. "Kararsızım" ve "oyum sizin" oranı ciddi oranda büyük gözüküyor. Anket yapan şirketlerin bazılarıyla da görüşmelerimde onların iddiası dört partinin barajı geçeceği şeklinde. Uzunca bir aradan sonra projelerin tartışıldığı bir seçim dönemi yaşıyoruz. Bu iyi bir şey. 2011 seçimlerinden sonra seçmenler çok kolay oy verir oldular. HDP'nin barajı geçip geçmeme halinin benim için bir mahsuru yoktur. Demokrasilerde her şeyi tartışabilirsiniz ama seçmenin iradesini tartışamazsınız. Başkanlık sistemine yönelik anayasa kesinlikle referanduma gidecek. Ben de eğer bu milleti tanıyorsam başkanlık sistemi bu referandumdan döner."

Kaset iddiası Akşener'i çileden çıkardı: Müslüman görünümlü münafıklar!


Ahmet Davutoğlu: Kasetle yıpratmaya kalkan şantajcıların karşısında oluruz