Aksu: Kimse kimseyi suçlamasın

İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Sedat Peker'in gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılması ve daha sonra tekrar tutuklama kararı çıkarılması konusunda kimsenin kimseyi suçlamaması gerektiğini söyledi.

ANKARA - İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Sedat Peker'in gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılması ve daha sonra tekrar tutuklama kararı çıkarılması konusunda kimsenin kimseyi suçlamaması gerektiğini söyledi. Özellikle organize suç örgütleriyle mücadelede jandarma, polis ve yargının bir bütünün önemli unsurları olduğunu belirten Aksu, şunları söyledi:
"Her şey hukuki kurallar çerçevesinde cereyan ediyor. Bugüne kadar yapılan tüm operasyonlar, bu işin başından itibaren projenin uygulama kararı, teknik takip, delillerin toplanması, operasyona başlanması ve zanlıların toplanması, hep savcılarımızın emir ve talimatları doğrultusunda yapılıyor ve onların talebiyle de hâkimlere ve mahkemelere intikal ettiriliyor.
Organize suç örgütleriyle mücadele yalnız jandarma, polis, hâkim ve savcının sorunu değil. Herkes ve her kesim bu önemli mücadelede güvenlik güçleri ve yargıya yardımcı olmalı. Mücadelemiz gösterişten uzak şekilde sürecek."