Aksu: Sarıgül olayını biz aydınlattık

Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nun dünkü toplantısına, CHP'deki Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül tartışmaları da yansıdı. CHP'li Mustafa Özyürek, yolsuzluğu soruşturan mülkiye müfettişinin...

ANKARA - Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nun dünkü toplantısına, CHP'deki Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül tartışmaları da yansıdı. CHP'li Mustafa Özyürek, yolsuzluğu soruşturan mülkiye müfettişinin, Ayazağa'da yedi katlı olması gerekirken 22 katlı inşa edilen iş merkezine ait iskân raporunu neden bulamadığını sordu. Özyürek, raporu bulamayan ve 'Rüşvet suçu oluşmadı' diyen müfettişi eleştirdi.
Özyürek, AKP'nin Şişli Belediye Başkan adayı Muhsin Divan'ın, "Ben dosyaları 2004'te Başbakan'a anlattım. Dosyaları da İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu'ya verdim. Ama ses çıkmadı" şeklindeki sözlerini de anımsattı. CHP'li Bülent Baratalı da, "Rüşvet iddialarına dayanak oluşturan iskân belgesi elimizde. Size verebiliriz" dedi.
Aksu: Araştıracağım
Bunun üzerine söz alan Aksu, "Sarıgül olayı, bizim üzerine gitmemiz sonucu aydınlandı ve yargıya intikal etti" dedi. Soruşturma için müfettiş görevlendirdiğini belirten Aksu, iş organize suça girdiği için Emniyet'i de harekete geçirdiğini kaydetti. İddiaları doğrudan savcının soruşturduğunu vurgulayan Aksu, "Müfettiş bulguları savcıya ulaştırdı. Müfettişin o belgeyi niçin bulamadığını da araştıracağım" dedi.