Alperen Ocakları Başkanı AKP'li adayı 'uyardı'

Alperen Ocakları Başkanı AKP'li adayı 'uyardı'
Alperen Ocakları Başkanı AKP'li adayı 'uyardı'
Milli İttifak (Saadet Partisi-Büyük Birlik Partisi) milletvekili adaylarının tanıtım toplantısı için Uşak'a gelen Alperen Ocakları Genel Başkanı Ahmet Tarık Sarı, Ak Parti Uşak 2. Sıra Milletvekili Adayı Eyüp Gökhan Özekin'e uyarılarda bulunarak, "Özekin, Alperen Ocakları'ndan uzak dursun" dedi. 

RADİKAL - Milli İttifak milletvekili adaylarının tanıtım programına katılmak üzere Uşak'a gelen Alperen Ocakları Genel Başkanı Ahmet Tarık Sarı, adayların tanıtım toplantısına katıldı. Aday tanıtımı öncesi partililerle birlikte İsmetpaşa Caddesi üzerinde sloganlar atarak Tiritoğlu Parkı'na yürüyen Alperen Ocakları Genel Başkanı Ahmet Tarık Sarı, Ak Parti Uşak 2. Sıra Milletvekili Adayı Eyüp Gökhan Özekin'i "Alperen Ocakları'ndan uzak durması konusunda" uyardı. Sarı yaptığı açıklamada, Milli İttifak'ın iktidarında gençlerin önünü açacaklarını söyledi. Sarı, "Muhsin Yazıcıoğlu, isteseydi, bakan da, başbakan da, Cumhurbaşkanı da olabilirdi. Yazıcıoğlu, bir beldede seçim çalışmasına giderken şehit oldu. Bedel ödemek herkesin harcı değil. Bedel ödemeyi sürdürmek herkesin harcı değil. Allah yolunu açık etsin. Koltuk işgal etmek ve bir yerlere gelmek de kolaydır. Ama imanlı, ihlaslı dik durarak bu vatana hizmet etmek kolay değildir. Söylemlerinizi rahatlıkla ifade edebilecek ortam Büyük Birlik Partisi'dir ve onun kadrolarıdır. Onun dışında herhangi bir siyasi partide bunu söylemek kolay değildir. Arkadaşımızın yolu açık olsun, Alperen Ocakları'ndan uzak dursun. Eski sıfatıyla da çok fazla yorum yapmasın. Gençlerin kimin ne olduğu ortada, Milli İttifak anketlerle ortada ve iktidara oynamaktadır. O arkadaşımın rabbim yolunu açık etsin" diye konuştu.

10 Kasım'da Akit gazetesine verdiği 'Olmasaydın da olurduk' ilanıyla adını duyuran Özekin, geçmişte Alperen Ocakları'nın genel başkanlığını da yapmıştı. (Yavuz KUŞDEMİR/UŞAK/DHA)

BBP-SP ittifakı hangi partiden ne kadar oy alacağını açıkladı!