'Ambulans erken gelse eşimi kurtarabilirdik'

'Ambulans erken gelse eşimi kurtarabilirdik'
'Ambulans erken gelse eşimi kurtarabilirdik'

Fadime Acar için Hacı Bektaş-ı Veli Kültürünü Yayma ve Yardımlaşma Derneği Cemevi nde cenaze töreni düzenlendi.

Tunceli'de PKK'nın bomba yüklü araçla yaptığı saldırıda ölen eşine morgda veda eden Ali Acar, patlama sırasında yaşananları anlattı.

Tunceli’de bombalı araçla yapılan ve 6 askerin şehit olduğu saldırıda yaşamını yitiren Fadime Acar gözyaşları arasında toprağa verildi. Aynı saldırıda yaralanan eşi Ali Acar tedavi gördüğü Elazığ Fırat Üniversitesi Hastanesi’nden ambulansla Tunceli’ye götürüldü. İl Afet Acil Durum Müdürlüğü ekibince sedyeyle, 55 yaşındaki eşi Fadime Acar’ın cenazesinin bulunduğu morga indirilen Acar, burada eşine veda etti.


Yardıma kimse gelmedi 
Patlamadan yaralı kurtulan Ali Acar yaşadıklarını anlattı. Patlama sırasında eşiyle yürürken, üzerlerine bir alev topunun geldiğini söyleyen Acar “İkimiz birlikte savurulduk. Eşim benim üzerime düştü. Şoktan sonra eşime baktım, çok kan kaybediyordu, ’Bizi kurtarın’ diye bağırdım. O sırada mermiler üzerimize geliyordu. Kimse yardıma gelemedi. Baktım kurtaramıyorum eşimi bıraktım” dedi.
“Ambulans erken gelseydi belki eşimi kurtarırdık” diye sitem eden Tunceli Bayındırlık İl Müdürlüğü’nde memur olarak çalışan Acar, “Yolun tamir aşamasında olan tarafındaydım. Sürünüp yolun kenarına geldim. O arada tanımadığım iki kişi beni çekerek götürdü. Nedenleri ne olursa olsun insanlar olanları hak etmiyor”diye konuştu.
Patlamada yaşamını yitiren Fadime Acar için Hacı Bektaş-ı Veli Kültürünü Yayma ve Yardımlaşma Derneği Cemevi’nde tören düzenlendi. Törene eşi Ali Acar sedyeyle getirildi. Vali Vekili Kenan Eskin, Belediye Başkanı Edibe Şahin ile çok sayıda vatandaşın katıldığı cenaze- de 7 çocuk annesi Acar’ın yakınları fenalık geçirdi. Kılınan cenaze namazının ardından, yardımlaşma amacıyla tabutun üzerinde açılan örtüye, cenazeye katılanlar tarafından para atıldı. Fadime Acar’ın cenazesi, merkeze bağlı Yolkonak Köyü’nde toprağa verildi.


Araç takip edilmedi 
Güvenlik birimleri bomba yüklü aracın seyir defterini üzerindeki GPRS cihazından dakika dakika ortaya çıkarttı. 4 PKK ’lının gasp ettiği araçla uzun süre dolaştıkları, araçtaki yer tespiti (GPRS) cihazının açık olduğu ancak takip edilmediği tespit edildi. PKK’lıların bomba yükledikten sonra araçla tur atıp, Tunceli-Elazığ yoluna çıktıkları 16.30’da park ettikleri belirlendi. {ELAZIĞ/DHA}


  ETİKETLER:

  PKK

  ,

  Tunceli

  ,

  şehit

  ,

  patlama

  ,

  Belediye

  ,

  Çocuk

  ,

  Memur

  ,

  Tur

  ,

  Para

  ,

  bomba

  ,

  afet

  ,

  güvenlik