Anadolu Partisi bundan sonrası için kararını verdi

Anadolu Partisi bundan sonrası için kararını verdi
Anadolu Partisi bundan sonrası için kararını verdi
Emine Ülker Tarhan'ın liderliğini yaptığı ve 7 Haziran seçimlerinde yüzde 0.06 oy alan Anadolu Partisi, 'yola devam' kararı aldı. Genel Başkan Yardımcısı Yunus Yunusoğlu, "Deterjan reklamları gibi reklamları olan partiler kendilerini iyi pazarladılar. Biz bu oyu hak etmedik" dedi.

RADİKAL -  CHP 'den ayrılıp Anadolu Partisi'ni kuran Emine Ülker Tarhan, yüzde 0.06 oy aldı. Partinin örgütlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yunus Yunusoğlu, il başkanlarıyla görüştü ve partinin yola devam edeceğini söyledi. Yunusoğlu, "Deterjan reklamları gibi reklamları olan partiler kendilerini iyi pazarladılar. Biz bu oyu hak etmedik" dedi.

CHP'den ayrıldıktan sonra Anadolu Partisi'ni kuran Emine Ülker Tarhan sandıkta büyük hayal kırıklığı yaşadı. Anadolu partisi ülke genelinde 27 bin 642 kişinin oyunu aldı. Partiye en büyük destek ulusalcı oyların fazla olduğu İzmir 2'nci bölgeden geldi. Tarhan burada bin 717 kişinin desteğiyle yüzde 0.13 oy aldı. Tarhan, İzmir genelinde 3 bin 161 kişinin oyuyla yüzde 0.12'de kaldı. Anadolu Partisi'nin örgütlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yunus Yunusoğlu, partinin kurulduktan 6 ay sonra seçime girdiğine dikkat çekerek, şunları söyledi:

"Bu, bizim hak ettiğimiz bir oy değil. Ancak siyasi ortam böyleydi. Seçimde dört parti üzerinde kilitlenme oldu. Gerçek oylarımız bu değil. Genel başkanımızı, partimizi yeterince anlatamadık. Maddi sorunların yanı sıra birçok sorunla boğuştuk. Buna rağmen altı aylık partiden çok daha iyi bir performans bekliyorduk. Deterjan reklamları gibi reklamları olan partiler kendilerini iyi pazarladılar. Biz bu oyu hak etmedik. Ancak örgütümüzün morali yüksek. İl başkanlarıyla değerlendirme yaptık, herkes partinin devamından yana. Önümüzdeki koalisyon döneminde partilerin gerçek yüzlerini göreceğiz." (DHA-İzmir-Elif DEMİRCİ)


  http://www.radikal.com.tr/137695313769537

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  CUMHURİYET KADINI EMİNE HANIMLA GURUR DUYUYORUM - user938166

  Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Chp nin Ekmeleddin İhsanoğlu nu desteklemesi ve seçmen de dahil üyelerine emrivaki yapması hataydı. Tepki gösterenler de son derece haklıydı. Bunun sonucu CHP den ayrılmakta da haklıydı. Ama öncelik RTE ve AKP den kurtulmak olunca %10 barajını geçmesi şüpheli bir partiye oy vermek gayet gereksiz olurdu. Şahsen HDP ye oy verdim ve AKP nin iktidardan düşmesi, demokrasi açısından umudumu geri getirdi...

  doğru - jumpercoco

  Doğru söylemiş.BU kadar oy almayı bile hak etmediler.Ne yaptıkları işin ne de aldıkları oyun kimseye bir faydası yok.

  Yani diyorsun ki.... - dr aluci

  Halk bidon kafalı, ben ne yapayım:))))) , e valla böyle düşünüyorsanız, bu ülke size göre değil, peşinen söyleyeyim. Kimse beni anlamıyor diyeceğine, ben nerede yanlış yapıyorum desen....

  Sorumluluk alamiyorsan senden lider olmaz! - user395405

  Bir liderki kendisni surekli hakli gorur, ve ozuru hep disarda arar o adamdan lider falan olmaz. Emine hanimi ne iyi ne kotu bilirim fakat bu yorumu kendisin daha toy bir kisilige sayip oldugunu ve lider olamiyacagini gosteriyor. Bakin Demirtas baraj altinda kalirsak bizim sucumuzdur istifa ederim dedi. Onun icin 13 u dahi gecti. Birde Emine hanima bakin.

  Deterjan Reklami - damlaz

  Gercekten ne bekliyorlardi cok merak ettim? Gerekli oldugu zamanda ayrilip kafasina gore parti kurup sonra da herkesin pesinizden gelecegini dusunduren etrafinizda kim varsa hemen uzaklastirmayi ya da bir psikologa gidip egonuzu yonetmeyi ogrenmenizi tavsiye ediyorum.

  biz bu oyu hakketmedik - mustafasert

  böyle saçma savunma mı olur? Başkası da der ki "bu kadarı bile size fazla"...

  Birinci partimi - user1063299

  Ne bekliyorlarmış acaba birinci parti olmayımı ıyı bile almışlar ben o kadarını bile beklemiyordum