Ankara'da AB trafiği

Türkiye-AB ilişkilerinin kritik bir dönemece gireceği AB zirvesine iki gün kala başkentteki trafik de arttı. Başbakan Tayyip Erdoğan bugün AB ülkelerinin büyükelçileriyle bir araya gelecek.

ANKARA - Türkiye-AB ilişkilerinin kritik bir dönemece gireceği AB zirvesine iki gün kala başkentteki trafik de arttı. Başbakan Tayyip Erdoğan bugün AB ülkelerinin büyükelçileriyle bir araya gelecek. TBMM Genel Kurulu'nda da AB konusunda genel görüşme önergeleri konuşulacak.
Başbakan Erdoğan, AB ülkelerinin Ankara büyükelçilerine başkentlerine iletilmek üzere 'Türkiye'nin 17 Aralık zirve bildirisinde görmek istediği' ifadeleri anlatacak. Kıbrıs konusunda adım atılmasının beklenmemesi gerektiğini vurgulayacak olan Erdoğan, Türkiye'nin 'tam üyelik' dışında bir sonuç beklemediğini belirtecek. Erdoğan, Türkiye'nin müzakerelere vakit kaybetmeden başlama isteğinin altını çizeceği konuşmasında yeni koşullar konulmamasını da isteyecek.
TBMM'de bugünkü oturumunda da AKP ve CHP'lilerin verdiği genel görüşme önergeleri ele alınacak. İki partiye mensup milletvekillerinin verdiği önergeler birleştirildikten sonra, önergelerin öngörüşmelerine geçilecek.