Ankara'da, AKP ve MHP liderlerinin kritik görüşmesi bitti

Ankara'da, AKP ve MHP liderlerinin kritik görüşmesi bitti
Ankara'da, AKP ve MHP liderlerinin kritik görüşmesi bitti
AKP Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasındaki koalisyon görüşmesi sona erdi.Liderlerden açıklama bekleniyor.

RADİKAL - AKP Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasındaki koalisyon görüşmesi saat 14.00'da başladı. İki lider buluşmadan önce Kağızman'da şehit olan uzman çavuş Nurettin Öztürk'ün Kocatepe Camii'nde düzenlenen cenaze törenine katıldı. Davutoğlu ve Bahçeli cenaze töreninden sonra Meclis'te buluştu.

GÖRÜŞME 2.5 SAAT SÜRDÜ 

Davutoğlu ve Bahçeli arasındaki görüşme saat 16:50 sıralarında tamamlandı. 2.5 saat süren görüşme sonrası Davutoğlu ve Bahçeli'nin açıklama yapması bekleniyor. Görüşmeye gelen AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nu kapıda karşılamayan MHP lideri Bahçeli, çıkışta Davutoğlu'nu kapıya çıkarak uğurladı. Başbakan'ın 17.30'da açıklama yapacağı belirtiliyor. 

Koalisyon görüşmesine Davutoğlu ile AKP'den katılan tek isim olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, "Sayın Başbakanımız çok güzel açıklamalar yapacak. Görüşme olumlu geçti" dedi.  Başbakan Davutoğlu'nun saat 17:30'da basın toplantısı düzenleyeceği bildirildi.