Ankara'da futbol zirvesi

Ankara'da futbol zirvesi
Ankara'da futbol zirvesi

Görüşmede, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, UEFA 1. Asbaşkanı Şenes Erzik de yer alıyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, UEFA Başkanı Michel François Platini'yi kabul etti

ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın, UEFA Başkanı Michel François Platini’yi kabul ettiği AK Parti Genel Merkezi'ndeki görüşme, saat 15.00'te başladı.

Görüşmede, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, UEFA 1. Asbaşkanı Şenes Erzik de yer aldı.

ERDOĞAN’I KONGREYE DAVET ETTİ
AK Parti Genel Merkezi'nde gerçekleşen görüşmenin, önceden planlanmış bir nezaket ziyareti olduğu öğrenildi.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören ile UEFA 1. Asbaşkanı Şenes Erzik'in de yer aldığı görüşmede Platini'nin, Başbakan Erdoğan'ı 22 Mart Perşembe günü İstanbul'da yapılacak 36. UEFA Kongresi'ne davet ettiği belirtildi. 

GÖZLER UEFA KONGRESİ'NDE
Futbolda gözler İstanbul'da yarın başlayacak olan ve 3 gün sürecek UEFA toplantılarına çevrildi.İstanbul Kongre Merkezi'nde 22 Mart Perşembe günü yapılacak 36. Olağan UEFA Kongresi'ne, UEFA'ya üye 53 ülke federasyonunun başkan ve yöneticileri katılacak. Kongrenin ardından UEFA Başkanı Michel Platini aynı salonda saat 14.30'da basın toplantısı düzenleyecek.

34 yıl aradan sonra ilk kez İstanbul'da düzenlenecek olan 36. Olağan UEFA Kongresi'nin gündemi şöyle:

-UEFA Başkanı, UEFA Yönetim Kurulu ve UEFA Yönetimi'nin 2010-2011 dönemi faaliyet raporlarının sunulması,

-UEFA Komitelerinin 2010-2011 dönemi faaliyet raporlarının sunulması, -2010-2011 döneminin mali açıdan ibrası ve 2012-2013 dönemi yıllık

bütçesinin onaya sunulması, -Avrupa Sosyal Diyalogu: "Futbolcu Sözleşmesi İçin Minimum Gereksinimler" konusundaki anlaşmanın onaya sunulması.

UEFA YÖNETİM KURULU DA İSTANBUL'DA TOPLANIYOR
UEFA Yönetim Kurulu toplantıları ise kongreden önce 20 ve 21 Mart'ta Conrad Hotel'de yapılacak. 20 Mart Salı günü saat 14.00-18.00 ve 21 Mart Çarşamba günü 09.00-12.00 saatleri arasında düzenlenecek UEFA Yönetim Kurulu toplantıları sonunda, 21 Mart Çarşamba günü saat 12.30'da Conrad Hotel'de UEFA Genel Sekreteri Gianni Infantino'nun katılacağı basın toplantısının yapılacağı bildirildi.

PLATINI, BAŞBAKAN ERDOĞAN İLE AKP GENEL MERKEZİ'NDE GÖRÜŞECEK
UEFA Başkanı Platini bugün önce Ankara'ya Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmeye gidecek. AKP Genel Merkezi'nde öğleden sonra yapılacağı öğrenilen toplantıda TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Başkanvekili Servet Yardımcı ve UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik de olacak.(aa-dha)