Arınç, Başbakan'la aralarındaki görüş ayrılığını değerlendirdi

Arınç, Başbakan'la aralarındaki görüş ayrılığını değerlendirdi
Arınç, Başbakan'la aralarındaki görüş ayrılığını değerlendirdi
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'ne atanan Recep Güven'le ilgili olarak Başbakanla ayrı düşmesini değerlendirdi
Haber: MEHMET BİLBER / Arşivi

ANKARA - Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’ne atanan Recep Güven’le ilgili Başbakan’la aralarında yaşanan görüş farklılığı ile ilgili olarak, “Ben gönlümden geçeni söyleyen bir insanım. Bu zaman zaman insanın başına iş açar” dedi.

ARINÇ GÜVEN’E DESTEK VERMİŞTİ
“Dağda ölen bir teröriste ağlamıyorsanız insan değilsiniz” sözleriyle gündeme gelen Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven bir anda siyasetin gündemine oturdu. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın destek verdiği Güven’i Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ise sert sözler ile eleştirdi. Erdoğan’ın açıklamalarının ardından gözler Arınç’a çevrildi.

Arınç,Türk Hava Kurumu Üniversitesinin akademik dönemi açılış etkinliğine katıldı. Aralarında yabancı uyruklu öğrencilerin de bulunduğu bir grup öğrencinin Arınç’ın en sevdiğim türkü dediği “Mihriban”ı okuyarak Arınç’a süpriz yaptı. Türkülerden sonra kürsüye gelen Arınç, sözlerine “Ben gönlümden geçeni söyleyen birisiyim. Bu insanın başına zaman zaman iş açar” diyerek başladı. Arınç’ın bu sözleri ise kulisler de Başbakan’ın açıklamalarına yanıt olarak değerlendirildi.

Arınç, ‘Mihriban’ türküsünün kendisini duygulandığını ve geçtiğimiz aylarda Abdurrahim Karakoç’un mezarını ziyaret ettiğini, yakın dostlarının sözlerini Karakoç’un yazdığı türküyü çok sevdiği için bazen katıldığı programlarda ona süpriz yaptıklarını fakat burada bunu görünce çok şaşırdığını ve mutlu olduğunu söyledi.