Arınç: Kadın herkesin içinde kahkaha atmayacak

Arınç: Kadın herkesin içinde kahkaha atmayacak
Arınç: Kadın herkesin içinde kahkaha atmayacak
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Kadın iffetli olacak. Mahrem-namahrem bilecek. Herkesin içerisinde kahkaha atmayacak. Nerede öyle yüzüne baktığımız zaman yüzü hafifçe kızarabilecek, boynunu öne eğebilecek kızlarımız" dedi.

BURSA - AK Parti Bursa teşkilatının partisinin Merinos Parkı'nda düzenlediği bayramlaşma töreninde konuş an Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, son zamanlarda Türkiye 'de ahlaki bir çöküntünün yaşandığını söyleyerek,

Arınç şöyle konuştu:

"Maalesef günlük hayatımızdan tutunuz, çocuklarımızın yetişmesine kadar televizyonların etkisi, şundan bundan bu kadar ama farklı bir toplum haline geliyoruz. Ahlaksızlık, fuhuş bir bataklık haline geliyor. Çocuklarımız, gençlerimiz cinsel yönelimlerinde çok kötü noktalara gidiyorlar. Türkiye'de buluğ yaşı, ergenlik yaşı çok küçüldü. Bu kızlarda neredeyse 9-10 yaşlarına, erkeklerde de 11-12 yaşına kadar küçüldü. Bunun neticesinde özellikle bu cinsel yönelimleri sürekli teşvik eden, bir kısmı sanal dünyada, internet dünyasında bir kısma maalesef televizyonlarda, gazetelerin magazin sütunlarında bir kısmı da üniversiteler başta olmak üzere eğitim alanında gençlerimizin bu heyecanlarını, bu heveslerini kötüye kullananlar var.”


'KADIN HERKESİN İÇİNDE KAHKAHA ATMAYACAK'
Bir kaç özel televizyonun gençlik dizileri hazırladığını ve bu dizilerin 13- 20 yaşları arasındaki gençleri sadece sekse bağımlı olarak yetişmesine neden olduğunu öne süren Arınç şunları kaydetti:

“Çok güzel kitaplar çıkıyor. İnsanın cebinde taşıyabileceği, çantasına koyabileceği çok güzel kitaplar çıkıyor. Kuran'ı yeniden keşfetmemiz lazım. Ahlaken bir geriye gidiş var. Haya meselesi çok önemlidir. Haya, utanma duygusu. 'Yüzüne baktığın zaman yüzü kızarıyorsa' Hadis-i Şerif öyle diyor, haya güzeldir. Kadında olsa daha da güzeldir. Sadece kadın için değil erkek için bütün mahlukat için haya diye bir şey var. Erkekler için de haya vardır. Yalan söyleyemez, mahcubiyet ifade edecek bir söz söylemeye kalksa yüzünü yere bakar. Nerede öyle yüzüne baktığımız zaman yüzü hafifçe kızarabilecek, boynunu öne eğebilecek, gözünü bizden kaçırabilecek iffet sembolü haya sembolü kızlarımız. İffet çok önemli. Sadece bir isim değil. Kadın için de bir süstür, iffet. Erkek içinde bir süstür. İffetli olacak. Erkek de olacak. Zampara olmayacak. Eşine bağlı olacak. Çocuklarını sevecek. Kadın ise o da iffetli olacak. Mahrem-namahrem bilecek. Herkesin içerisinde kahkaha atmayacak. Bütün hareketlerinde cazibedar olmayacak, iffetini koruyacaksın. Şimdi bunu birileri söylediği zaman 'ya bu adam hangi dilden konuşuyor' diyebilirler. Bu kadar değerlerimize yabancılaştık bugün ."


OTOMOBİL VE CEP TELEFONU ELEŞTİRİSİ
Son yıllarda evlerde birden fazla otomobil ve herkeste cep telefonu olduğuna değinen Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Biz şüphesiz arabanın da en iyisine bineceğiz. Ama arabanın da bir zekatı var. Lüzumsuz da kullanmayacağız. Valla Nil Nehri olsa Türkiye'de kullanılan arabalara benzin olarak yetiştiremeyiz. Bu israftır. Bir arabanın durduğu yerde sabit masrafı var. Bu lüzumlu bir ihtiyaç halinde kullanılacak bir şeydir. Aynı cep telefonları gibi. Şimdi cep telefonlarında hanımlar yemek tarifi yapıyor birbirine, saatlerce. 'Daha daha ne var, ne yok? Ayşe'nin kızı ne oldu? Düğün ne zaman?' Bunları karşı karşıya geldiğinde konuş."

(AA / DHA)


  http://www.radikal.com.tr/1204217120421734

  YORUMLAR
  (34 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Önce.... - zafer20

  Bunlar önce kendileri bi siyaseti ne hale getirdiklerine baksınlar!! İçine düştükleri çirkef siyasetle, her iki laflarının birinin ayrıştırıcı-bölücü-kindar olmasına ve toplumu son yıllarda ne hale getirdiklerine baksınlar!!! Önce içine düştükleri yolsuzluk-hırsızlık-zorbalık-Maun mücrimi bataklığından bi çıksınlar!!! Siyasi ahlakı sıfırlamış adamlar, bu ülkede ona buna ahlak dersi vermeye kalkışmasınlar!!!

  .... - user716934

  bunun tamamen siyaset malzemesi olarak kullanildiginin farkinda sanirim insanlarin cogu cunku akp gucunu -ileride yenik dusecegine emin oldugum- kutuplastirmadan aldigini, bu soylemin de tamamen "ERRRRKEK" lere yaranmak isteyen bir propaganda olarak goruyorum cunku CB secimlerinde hdp nin kadinlara hitap etmesinin yani sira birlestiren bi politika izlemelesi akp nin bu kadar sig bir politikaya basvurmasi olarak da gormuyor degilim... oyle de boyle de bu kendini bilmezlik hadsizliktir... kadinlara gulmek yakisir hatta kahkahalar yakisir, her kese yakisir ayrica (boyle erkekleri gorunce de erkekligimden utaniyorum kadinlarin gulusunden korkacak kadar erkekler, sadece erkekligi dusunecek kadar erkekler)

  kendini hersey hissedenler klubu AKP kadinlara aglamak degil gulmek yarasir - user716934

  Bay Arinc kendisini bu yorumlari yaparak diyanetci, sosyolog ve doktor olarak gordugunun ve asil isinin ne oldugunun hatirlatilmasi gerektigi bi kere salik vermeli. kendilerini her ortamda milletin hizmetkari olduklari yalanlari soyleyip acikca milletin tecavuzcusu olduklarini da eklemek yanlis olmayacaktir! kaldi ki son donemlerde diye baslayan bi konusmanin en onemli sorularindan birinin de: son donemlerin iktidari siz degil misiniz? varsa bi sorun bu sizin sucunuz degil mi? diye sormak gerek ki bence kadinlarin da en az erkekler kadar kahkaha atmaya haklari var-hatta daha fazla-!!! (edep haya olsa bu yorum bi siyasetci birakin hic kimse tarafindan yapilmaz) siyasetciler humanist olmayi beceremiyorlarsa sadece siyasetci olmayi denemeliler ve insanlarin gulusune aglayisina karisma densizliginden kesinlikle kacinmalilar; kendileri isterlerse "bakanin oglunun gozaltina alindigini tv den ogrenmesine" de timsah gozyaslari dokebilir buna da halk olarak bi sey demem... son olarak insanlari ayirmaktan vaz gecin sadece insanca yorumlarda bulunun kadin-erkek, kurd-turk, alevi-sunni deyimlerden kacinin be siyasetciler

  Yeryüzünde Cehennemi Yaratanlar: Ehil Olmayanlar! - Ali Fakı

  Ehil insana canım feda olsun;/ Ayağı öpülse öperim onun./ Bir de git ehil olmayanla konuş:/ Cehennem ne imiş görmüş olursun. Omar Hayyam.

  Hayyam'dan Güzel İnsanlara: - Ali Fakı

  O yakut dudakları kızıl kızıl yanan nerde?/ O güzelim kokusu (ve KAHKAHALARI; A.F.) cana can katan nerde?/ Müslümanlara şarap haram edilmiştir derler/ İçmene bak, haram işlemeyen (sanki bugünleri, T.C.'yi yönetenleri düşünmüş; A.F.) müslüman nerde?

  Hayyam'dan Arınç Gibilere: - Ali Fakı

  Ey kara cüppeli, senin gündüzün gece;/ Taş atma dünyayı yaşamak isteyenlere./ Onlar yaradanın sanatı peşindeler./ Senin aklın fikrin abdest bozan şeylerde.

  Bundan sonra gülmem bile - gezicivekadin

  Doktorlar, bilim insanları gülmenin kahkaha atmanın psikolojiye müthiş faydaları olduğunu söylerken yaşam gurumuz Arınç bunu biz kadınlara yasaklamış. Elbette yaşam gurumuzu dinleyeceğiz ve onun dediğini yapacağız. Bilim adamları da hırslarından kudursun. Müslüman coğrafyası ne de olsa en yaşanılır en mutlu coğrafya. Savaşın, kanın olmadığı herkesin birbirine saygı ve sevgi dolu olduğu tek coğrafya. Sebebi de Arınç gibi kendini halkın mutluluğunu artırmaya adamış alimler.