Arınç: Meclis'e Kıbrıs konusunda bilgi verilecek

Kronik hale gelen Kıbrıs sorununun çözülmesi gerektiğini ifade
eden TBMM Başkanı Bülent Arınç, "Çarşamba günü TBMM'de yapılacak görüşmede Kıbrıs ile ilgili gelişmeler hakkında bilgi verilecek" dedi.

KONYA - Kronik hale gelen Kıbrıs sorununun çözülmesi gerektiğini ifade
eden TBMM Başkanı Bülent Arınç, "Çarşamba günü TBMM'de yapılacak görüşmede Kıbrıs ile ilgili gelişmeler hakkında bilgi verilecek" dedi. Arınç, Konya Büyükşehir Belediyesi'nde düzenlediği basın toplantısında, soruları yanıtladı.
Kıbrıs'ın 1974'te başlayan 'eski bir sorun' olduğunu belirten Arınç, barışçı bir zeminde çözüme kavuşturulmasının önemine dikkat çekti. Türkiye'nin, KKTC hükümeti ve Denktaş'ın bu konudaki tavrının olumlu olduğunu savunan Arınç, masaya peşinen 'evet' ya da 'hayır' diyerek kesinlikle oturmayacaklarını bildirdi.
Arınç, "Yasama organı TBMM, Kıbrıs konusunda bilgilendirilmeyi istemekte. Ben de bunun ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. Bu konuyla ilgili Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüm. TBMM'ye bilgi verilmesini istedim. Çarşamba günü TBMM'de yapılacak görüşmede Kıbrıs ile ilgili gelişmeler hakkında bilgi verilecek. Sonuç olarak hükümet, TBMM'yi Kıbrıs hakkında bilgilendirecek" dedi.