Arınç, Paul Auster'ı Atatürk'e benzetti

Arınç, Paul Auster'ı Atatürk'e benzetti
Arınç, Paul Auster'ı Atatürk'e benzetti
Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 'Demokrat yasaları olmayan ülkelere gitmiyorum' diyen ve Başbakan Erdoğan'dan tepki gören ABD'li yazar Paul Auster'i Atatürk'e benzetti.

Bülent Arınç, CNN TÜRK'te ‘Ne Oluyor?’ programında Şirin Payzın'ın konuğu oldu. Arınç, Türkiye 'deki tutuklu gazeteciler ile ilgili eleştirilerde bulunarak ‘demokrat yasaları olmayan ülkelere gitmiyorum’ dedikten sonra Türkiye’de bir anda gündem olan dünyaca ünlü yazar Paul Auster ile ilgili tartışmalara da değindi.

Auster’ın bu sözlerine Başbakan Erdoğan AK Parti grup toplantısında oldukça sert şekilde karşılık vererek ‘Türkiye'ye gelsen ne olur, gelmesen ne olur’ şeklinde tepki vermişti.

Bülent Arınç ise Şirin Payzın'ın Paul Auster ile ilgili sorusuna bambaşka bir açıdan yaklaştı.

Arınç, Auster'in Atatürk 'e benzediğini belirterek, Türkiye'ye gelmesi durumunda Atatürk'le ilgili film çevirildiği takdirde, Auster'i oyuncu olarak kullanabileceklerini söyledi.

Arınç, "Paul Auster'i okumadım, ben onda daha başka bir kabiliyet keşfettim. Atatürk'e müthiş benziyor. Yani Türkiye zaman zaman Atatürk le ilgili film çevirmek için birilerini getirirler. O benzedi bu benzemedi derler, ama inanın ben bundan daha fazla benzeyen görmedim. Hazır Türkiye'ye gelmişken bir film senaryosu üzerinde onu aktör olarak düşünebilirler" diye konuştu. (Kaynak: CNNTürk)