Arınç sorulara yine kızdı

TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın yeni bir türban krizine yol açmamak için 'eşsiz' yaptığı 23 Nisan resepsiyonuna katılım da eşsiz oldu.

ANKARA - TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın yeni bir türban krizine yol açmamak için 'eşsiz' yaptığı 23 Nisan resepsiyonuna katılım da eşsiz oldu. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ise resepsiyona katılmadı. Sezer'in katılmamasına ilişkin sorulara sinirlenen Arınç, gazetecilere "Bunu kendisine sorun" dedi.
AKP'lilerin büyük bölümü eşlerini getirmedi. Resepsiyona, Genelkurmay Başkanı Org. Hilmi Özkök eşiyle geldi. Org. Özkök ile kuvvet komutanları 20 dakika kaldıktan sonra resepsiyondan ayrıldı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül başta olmak üzere bakanlar ve AKP'li milletvekillerinin büyük bölümü resepsiyona eşlerini getirmedi. Devlet Bakanı Mehmet Aydın resepsiyona eşiyle katıldı. Türbanlı eşini getiren tek AKP'li Ergun Dağcıoğlu oldu.
Futbol sohbeti
Başbakan Erdoğan ise komutanlarla futbol sohbeti yaptı. Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, "Nedir bu Fenerbahçe'nin Karadeniz takımlarından çektiği" derken, MGK Genel Sekreteri Orgerenal Şükrü Sarıışık, "Bence Beşiktaş yener. Yenerse de bu hafta Trabzon'a yarar" dedi. Bunun üzerine Erdoğan "Evet öyle olursa Trabzon'a yarar. Siz hangi takımı tutuyorsunuz?" diye sordu. Sarıışık'ın, "Beşiktaş..." demesi üzerine Erdoğan Özkök'e dönerek, "Paşam siz ne düşünüyorsunuz?" diye sordu. Özkök'ün, "Beşiktaş'ın kazanacağını düşünüyorum" sözleri üzerine Erdoğan, "Zannetmiyorum bence Fenerbahçe kazanacak" diye konuştu.
'Sorular değişsin artık'
Arınç, resepsiyon sonrası gazetecilerin Cumhurbaşkanı Sezer'in katılmamasına ilişkin soruları üzerine, "Artık soruların değişmesi gerekir.
Her 23 Nisan gerginlik konusu olmaktan çıkarılmalı. Sayın Cumhurbaşkanı gündüz Meclis'teki özel oturuma gelerek konuşmaları dinlemiştir. Çok merak ediyorsanız, kendisine sorun" dedi.